Meghatározták az állattenyésztési szektorban érvényes, termeléshez nem kötött, Országos Átmeneti Támogatások (ANT) összegét.
Ezek szerint a tejtermelő szarvasmarhát tartó gazdák minden tonna leadott tej után 22,18 eurót kapnak. Húshasznú szarvasmarhák esetében a támogatás 88,68 euró egyedenként, juhoknál és kecskéknél 5,24 euró egyedenként. Ezek a támogatások csökkenő irányt mutatnak, a keretösszegek 2020-ig folyamatosan apadnak.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.