Labdarúgás, Bajnokok LigájaTovábbjutott a United és a Porto

2019. március 8., péntek, Sport

A kétgólos hátrányban pályára lépő Manchester United szerdán 3–1-re legyőzte a Paris Saint-Germain csapatát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így idegenben lőtt több góllal a legjobb nyolc közé jutott.

• Fotó: Facebook / UEFA Champions League
    Fotó: Facebook / UEFA Champions League

A BL történetében először jutott tovább az egyenes kieséses szakaszban egy csapat úgy, hogy az első meccset hazai pályán két góllal elveszítette. Az FC Porto hosszabbítás után 3–1-re győzött az AS Roma ellen, és negyeddöntőbe lépett. A portugálok vezettek, a Roma egyenlített, majd a második félidőben ismét előnybe kerültek a hazaiak, így hosszabbítás következett, ahol három perccel a mérkőzés vége előtt büntetőhöz jutott a portugál csapat, Alex Telles pedig értékesítette.

Eredmények, nyolcaddöntő, visszavágók: Paris Saint-Germain–Manchester United 1–3 (gólszerzők: Bernat 12., illetve Lukaku 2., 30., Rashford 94./összesítésben: 3–3), FC Porto–AS Roma 3–1 (gsz.: Soares 26., Marega 52., Telles 117. – tizenegyesből, illetve De Rossi 37. – tizenegyesből/összesítésben: 4–3). (miska)