CselgáncsEredményes hétvége

2019. március 11., hétfő, Sport

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK cselgáncsozói két helyszínen versenyeztek a hétvégén: szombaton Nagyszebenben, vasárnap pedig Focșani-ban léptek tatamira.

• Fotó: Facebook
    Fotó: Facebook

Veres László és Vida Attila irányításával tizennégy dzsudoka az U14-es és U16-os korosztály számára kiírt eurorégiós versenysorozat nagyszebeni elődöntőjében öt megye – Kovászna, Brassó, Hargita, Maros és Szeben – legjobbjaival küzdött meg a hónap végén Szatmárnémetiben esedékes döntőért. A súlycsoportok első négy helyezettje jutott a fináléba, s a kézdivásárhelyi SK sportolói közül kilencnek sikerült ez a bravúr.

Eredményeik: * U14-es korosztály: Barbócz Mátyás (42 kg), Aracsi Ákos (46 kg) 1., Borcsa Félix Lehel (+73 kg) 2., Nagy Róbert (38 kg), Ambrus Magor (55 kg) 3. hely * U16-os korosztály: Balogh Hanna (57 kg), Deák Roland (60 kg) első, Baricz Örs (46 kg), Kovács Karsaly (73 kg) 2. hely.

Tegnap Czifra Attila kíséretében hat Nagy Mózes SK-s cselgáncsozó Focșani-ban tette próbára magát az országos sportiskolás elődöntőben. Hárman közülük beverekedték magukat a március 23-án Déván rendezendő döntőbe: Andra Norocea (48 kg) az első, míg Baricz Örs (46 kg) és Kocsis István (66 kg) a harmadik helyet szerezte meg. (t)