A pedagógusok megbecsülésének és általában az oktatás tekintélyének növelése érdekében szeretne továbbra is tevékenykedni Péter Sándor nyugalmazott tanár, akit a napokban tartott tisztújító közgyűlésen újraválasztottak a Romániai Magyar Pedagógusok Szervezete Kovászna megyei elnökévé.
A pedagógusszervezet országos küldöttgyűlését áprilisban tartják, ezt megelőzően négyéves időszakra választottak felelősöket, elnököket, bizottsági tagokat az RMPSZ helyi és széki szervezeteiben. Erdővidéken Dimény János nyugalmazott igazgató-tanárt, Kézdiszéken Veress Enikőt, a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola pedagógusát, Sepsiszéken Szabó Margitot, az uzoni Tatrangi Sándor Általános Iskola igazgatóját megerősítették elnöki tisztségében, Orbaiszéken Simon István visszalépését követően új elnök került a széki szervezet élére, a közösség Becsek Évát, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum igazgatóját választotta széki elnökké. A megyei tisztújító ülésen a résztvevők megszavazták tíz küldött részvételét az országos küldöttgyűlésen.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.