Női kézilabdaEHF Kupa-győztes a Siófok

2019. május 13., hétfő, Sport

A Siófok KC házigazdaként 26–21 arányban legyőzte a dán Esbjerg csapatát a női kézilabda EHF Kupa döntőjének szombati visszavágóján, így jobb összesítésének (47–42) köszönhetően elhódította a trófeát.

• Fotó: MTI / Bodnár Boglárka
    Fotó: MTI / Bodnár Boglárka

A Siófok KC a hetedik magyar klub, amely döntőbe jutott az EHF Kupában, ahol hét arany- és nyolc ezüstérem a magyar mérleg. A visszavágó legeredményesebb játékosa a házigazdák világbajnok francia irányítója, Estelle Nze Minko volt hét góllal. Az egyszeres dán bajnok és kupagyőztes Esbjerg 2014-ben ezüstérmes volt a második számú európai kupasorozatban, a Siófok viszont már a nyolc közé jutással eddigi legnagyobb sikerét érte el, és végül 13 győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel lett kupagyőztes.

Estavana Polman vezérletével jobban kezdtek a vendégek, viszont a világbajnok francia Estelle Nze Minko irányításával a hazaiak hamarosan kiváló sorozatot produkáltak és fordítottak. Mindkét együttes gyorsan játszott, és mivel az első félidő második felében a Siófok volt pontosabb, a 21. percben először vezetett három góllal. Az Esbjerg nyolc percig nem talált a hálóba, a házigazdák pedig a horvát Andrea Kobetić vezetésével stabilizálták a vezetésüket, és a szünetben négy találattal jobban álltak (14–10).

A mérkőzés utoljára a 38. percben volt szoros, ezt követően kilenc percig ismét nem tudtak gólt dobni a dánok, miközben a Siófok hatszor volt eredményes. A hazaiaknál a dán Silje Solberg után a román Denisa Dedu is jól védett, és bár az ellenfelük a hajrában egy nagyszerű szériát produkált, az egyenlítésre nem volt esélye, a Siófok pedig magabiztosan nyert. A dán bajnoki döntős Esbjerg tíz veretlen tétmeccs után kapott ki, az EHF Kupa mostani idényében pedig első alkalommal veszített.