KarateNyolc dobogós helyezés

2019. június 7., péntek, Sport

Június 1-jén Râmnicu Vâlcea adott otthont a huszadik Saishin Kupa karateversenynek, amelyre 27 egyesülettől mintegy 660 sportoló nevezett be.

A sepsiszentgyörgyi Shoto Team Karate Club tíz versenyzővel vett részt a megmérettetésen, a megyeszékhelyi sportolók kumite versenyszámban nyolc dobogós helyezést szereztek. Solymosi Balázs és Dumitru Vivien mindenkit maga mögé utasított korosztályában, Geréd Artúr és Mantia Lilla a második helyen végzett, míg Solymosi Tamás, Both Milán, Andrei Raul és Dumitru Izabella a dobogó harmadik fokára állhatott.

Eredmények: * első helyezés: Solymosi Balázs (8–9 év, +40 kg), Dumitru Vivien (10–11 év, -45 kg) * második helyezés: Geréd Artúr (16–17 év, +76 kg), Mantia Lilla (12–13 év, +50 kg) *  harmadik helyezés: Solymosi Tamás (14–15 év, +70 kg), Both Milán (8–9 év, -30 kg), Andrei Raul (14–15 év, -63 kg), Dumitru Izabella (14–15 év, +54 kg).

Préda Csaba edző gratulál a sportolóknak, valamint köszöni a szülők és az Elektromatic-Sys­tems támogatását. (miska)