Jens Stoltenberg NATO-főtitkár úgy döntött tegnap, hogy Mircea Geoanăt nevezi ki főtitkárhelyettesnek – tájékoztat a NATO honlapja. Geoană – aki a 2016-tól tisztségben levő Rose Gottemoeller (Egyesült Államok) helyét veszi át – október közepén foglalhatja el székét.
„Örömmel jelentem be Mircea Geoană kinevezését a főtitkárhelyettesi tisztségbe. Ő a transzatlanti kapcsolatok elkötelezett támogatója, és jelentős államférfiúi és diplomáciai tapasztalatát fogja gyümölcsöztetni ebben a tisztségben. Ő lesz az első román, aki betölti ezt a pozíciót” – idézi a NATO közleménye Stoltenberget, aki értékelte a leköszönő Rose Gottemoeller munkáját.
A NATO honlapja emlékeztet, hogy Mircea Geoană korábban a román szenátus elnöke volt, betöltötte a külügyminiszteri tisztséget, és évekig Románia washingtoni nagyköveteként dolgozott. Mircea Geoană az Aspen Románia Intézet alapítója és elnöke. Kinevezését követően Geoană azt nyilatkozta, ez elismerés Romániának a NATO-ban betöltött fontos szerepéért.
Ez idáig román állampolgárként Sorin Ducaru töltötte be a legmagasabb pozíciót a NATO-ban – ő 2013 és 2017 között a főtitkár asszisztense volt.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.