Labdarúgás, Bajnokok Ligája-selejtezőDöntetlent játszott a Fradi Zágrábban

2019. augusztus 8., csütörtök, Sport

A Ferencváros kedden döntetlent játszott a horvát Dinamo Zag­reb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.

• Fotó: Antonio Bat
    Fotó: Antonio Bat

Jól kezdtek a házigazdák, veszélyes támadásokat indítottak, majd a 7. percben a spanyol Dani Olmo, a nyári huszonegy év alatti Európa-bajnokság legértékesebb játékosa megszerezte a vezetést. A spanyol középpályás a bal oldalon beverekedte magát a tizenhatos területére, Sigér Dávid lába között átgurította a labdát, majd a bal felsőbe lőtt. A folytatásban mérséklődött a horvát fölény, a magyar csapat többet birtokolta a labdát, helyzetekig is eljutott, azonban az első félidő egy kihagyott zágrábi lehetőséggel zárult.

A szünet után aktívabb volt a Ferencváros, az 59. percben sikerült egyenlítenie: Tokmac Nguen lövését Dominik Livakovic kiütötte, a kipattanó labda a jól helyezkedő Sigér Dávid irányába kanyarodott, a magyar középpályás fejese után viszont áthaladt a gólvonalon. Ezt követően ismét a Dinamo irányította a játékot, több helyzetet is kidolgozott, Dibusz Dénes azonban bravúrosan védett, így az FTC számára kedvező eredmény már nem változott.

A visszavágót jövő kedden rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a BL-selejtező negyedik fordulójában a norvég Rosenborg és a szlovén NK Maribor párharc győztesével találkozik, vesztese pedig az Európa-liga-selejtező negyedik körében folytathatja szereplését az izraeli Makkabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva ellen.

További eredmények, 3. selejtezőkör, első mérkőzés: APOEL (ciprusi)–Qarabag (azeri) 1–2, PAOK (görög)–Ajax (holland) 2–2, Club Brugge (belga)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–0, Crvena zvezda (szerb)–FC Köbenhavn (dán) 1–1. (miska)