Labdarúgás, 3. LigaHarmadszor is döntetlent játszott a Kézdivásárhelyi SE

2019. szeptember 9., hétfő, Sport

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában is döntetlent játszott a Kézdivásárhelyi SE, amely gól nélküli mérkőzésen egy pontot szerzett az újonc Huşana Huşi vendégeként. A felső-háromszéki csapat az idényben harmadszor osztozkodott a pontokon, viszont második alkalommal nem szerzett és nem is kapott gólt.

A Bunduc – Stanciu (Bakó, 72.), Tankó, Damian, Cîrstian (Mojzi, 58.), Gazda, Gáll (Fozocoş, 46.), Păun, Gajdó, Pakucs, Babei összetételű céhes városbeli együttes számára a szombati mérkőzésen megismétlődött a nyitókörbeli, Galaci U elleni történet: hiába voltak aktívabbak és dolgoztak ki veszélyes helyzeteket a kék-fehér mezes labdarúgók, a befejezésnél ezúttal is pontatlanok voltak, egyetlen lehetőséget sem tudtak gólra váltani. Öröm az ürömben, hogy visszatért a csapat egykori csatára, Alin Babei, aki tavaly az akkor még élvonalbeli Dunărea Călăraşi hívására elhagyta a kézdivásárhelyi csapatot. A támadó az 1. ligában mindössze egy mérkőzésen kapott lehetőséget, majd a másodosztályban érdekelt Resicabánya mezében folytatta. Babei a 2017–2018. évi szezonban 14 gólt jegyzett a KSE színeiben, viszont a Vaslui megyei gárda ellen a 21 éves játékos sem tudott betalálni.

Bátran kezdtek a vendégek, azonban hiába jutottak el az ellenfél tizenhatos területéig, mert megtorpantak és próbálkozásaik rendre elakadtak a védőkön. A legnagyobb helyzetet Nicolae Păun hagyta ki a 25. percben, aki szép akció végén 13 méterről nem tudta eltalálni kaput. Pakucs Norbert és Babei is többször eredménytelenül próbálkozott, Răzvan Damian fejesét pedig a hazai kapus kotorta ki a léc alól. A második félidőben a moldvaiak két gyors kontrával alaposan megdolgoztatták Gabriel Bunduc kapust, aki bravúrosan védett, egy alkalommal pedig a kapufa is segítségére volt. A KSE a 70. perctől emberelőnyben játszott, miután a játékvezető Ionuț Jitaru szabálytalanságát másodszor is sárga lappal büntette. Silviu Stanciu is lesérült, így Ciprian Răduţoiu és Kanyó Szilárd után újabb alapember dőlt ki a csatasorból.

„Sajnos nem sikerült feltenni a pontot az i-re, mivel nincs, aki berúgja a helyzeteket. Szépen szőjük a támadásokat, el is jutunk a tizenhatos területéig, viszont ott mintha senki sem merné magára vállalni a lövést, vagy ha mégis, akkor az első védőt találja el. Ezen kell változtatni, nagyon érezzük Ştefănescu hiányát, azonban bízom benne, hogy Babei visszatérésével, illetve a sérültek felépülésével a gólok is jönni fognak” – mondta Gazda József játékos-edző.

További eredmények: FC Ozana Târgu Neamț–Bákói Aerostar 1–2, Bákói MSK–Sporting Liești 1–0, Ceahlăul Piatra Neamţ–FC Botoșani II. 4–0, Pașcani–Focșani 0–2, Galaci U–Știința Miroslava 2–2, Foresta Suceava–Galaci Oțelul 3–0, Șomuz Fălticeni–Bucovina Rădăuți 0–5.

A rangsor:

1. Rădăuţi                        3              0              0              7–0         9

2. Aerostar                       3              0              0              6–2         9

3. Suceava                       2              1              0              7–1         7

4. Ceahlăul                      2              0              1              7–3         6

5. Focşani                         2              0              1              4–2         6

6. Oţelul                            2              0              1              4–4         6

7. Miroslava                    1              1              1              6–6         4

8. Ozana                           1              1              1              3–3         4

9. KSE                               0              3              0              1–1         3

10. Bákó                          1              0              2              1–2         3

11. Lieşti                           1              0              2              2–5         3

12. Fălticeni                     1              0              2              1–6         3

13. Galac                          0              2              1              2–4         2

14. Huşana                      0              1              2              1–3         1

15. Botoşani                    0              1              2              2–8         1

16. Paşcani                      0              0              3              3–7         0

A 4. forduló (szeptember 13–14.): Bákói Aerostar–Bucovina Rădăuți, FC Botoșani II.–Pașcani, FC Ozana Târgu Neamț–Ceahlăul Piatra Neamţ, Sporting Liești–Șomuz Fălticeni, Kézdivásárhelyi SE–Bákói MSK, Galaci Oțelul–Hușana Huși, Știința Miroslava–Foresta Suceava, Focșani–Galaci U. (miska)