KerékpározásFuglsang nyerte a hétfői szakaszt

2019. szeptember 11., szerda, Sport

A dán Jakob Fuglsang nyerte meg a Vuelta a España országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát hétfőn. Az összetettben éllovas szlovén Primož Roglič növelni tudta előnyét riválisával szemben.

• Jakob Fuglsang. Fotó: AFP
    Jakob Fuglsang. Fotó: AFP

A mezőnyre a 144,4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt, a győztes dán kerekes 4:01.22 óra alatt teljesítette a távot. Második helyen a vasárnap harmadik angol Tao Geoghegan Hart ért célba, míg harmadikként a spanyol Luis León Sánchez zárt. Az összetettben első Roglič a 16. helyen futott be, de így is növelte előnyét az összetettben, 23 másodperc előnyt gyűjtött a második spanyol Alejandro Valverde előtt.

Eredmény: * 16. szakasz (Pravia–Alto de La Cubilla, 144,4 km): 1. Jakob Fuglsang (dán, Asztana) 4:01:22 óra, 2. Tao Geoghegan Hart (angol, Ineos) 22 mp hátrány, 3. Luis León Sánchez (spanyol, Asztana) 40 mp hátrány * az összetett élcsoportja: 1. Primož Roglič (szlovén, Jumbo-Visma) 62:17:52 óra, 2. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) 2:48 perc hátrány, 3. Tadej Pogacar (szlovén, UAE Emirates) 3:42 p h.