Labdarúgás, Eb-selejtezőKikapott a magyar válogatott a szlovákoktól

2019. szeptember 11., szerda, Sport

A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2–1 arányú vereséget szenvedett a szlovák csapattól az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, így az E-csoportban az elsőről visszacsúszott a harmadik helyre. Marco Rossi szövetségi kapitány irányításával a magyar együttes először szenvedett vereséget hazai pályán. A magyarok legközelebb október 10-én Horvátország vendégeként lépnek pályára.

• Fotó: Magyar Labdarúgó-szövetség
    Fotó: Magyar Labdarúgó-szövetség

A házigazdák jól kezdték a mérkőzést, több helyzetet kidolgoztak, próbálkozott Sallai Roland, Szoboszlai Dominik és Szalai Ádám is, azonban Martin Dúbravka mindig védeni tudott. A magyarok mezőnyfölénye folyamatosan nőtt, viszont a vendégek a hajrához közeledve kiszabadultak a szorításból, a 40. percben az első komolyabb lehetőségüket gólra váltották Robert Mak révén, így előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A magyar gárda szünet után szinte rögtön egyenlített, az 50. percben Szoboszlai szabadrúgásból a jobb felsőbe lőtt: a 18 éves középpályás először volt eredményes válogatott mezben. A folytatásban mindkét csapat veszélyes támadásokat vezetett, majd a szlovák válogatott az 56. percben ismét vezetést szerzett, ezúttal Robert Boženík továbbította a labdát a bal alsóba. A hazai csapat ismét nagy lendülettel játszott hátrányban, Dúbravka többször is hárítani kényszerült, a szlovákok pedig gyors kontrákkal veszélyeztettek.

Gulácsi Péter kapusnak köszönhetően nem nőtt a vendégek fölénye, viszont elfáradt a magyar csapat, nem tudott már nyomást gyakorolni ellenfelére, így nem sikerült másodszor egyenlítenie, hatodik mérkőzésén is alulmaradt Szlovákia ellen. A lefújás után Baráth Botond piros lapot kapott, így Nagy Ádám mellett a hátvéd sem játszhat októberben Horvátországban.

Eredmények, 6. játéknap: * C-csoport: Észak-Írország–Németország 0–2, Észtország–Hollandia 0–4 * D-csoport: Svájc–Gibraltár 4–0, Grúzia–Dánia 0–0 * E-csoport: Azerbajdzsán–Horvátország 1–1 * F-csoport: Svédország–Norvégia 1–1, Spanyolország–Feröer-szigetek 4–0, Románia–Málta 1–0 (gólszerző: Pușcaș 47.) * G-csoport: Szlovénia–Izrael 3–2, Lengyelország–Ausztria 0–0, Lettország–Észak-Macedónia 0–2 * I-csoport: Skócia–Belgium 0–4, San Marino–Ciprus 0–4, Oroszország–Kazahsztán 1–0 * J-csoport: Görögország–Liechtenstein 1–1, Finnország–Olaszország 1–2, Örményország–Bosznia-Hercegovina 4–2. (miska)