2019. szeptember 14., szombat, Belföld

Augusztusban tíz személy – köztük az ország egyik leghíresebb alpinistája, Török Zsolt – vesztette életét a romániai hegyekben, további 214 személy szenvedett balesetet – közölte tegnap az országos hegyimentő-szolgálat.

• Fotó: stiri.ro
    Fotó: stiri.ro

A jelentés szerint 527 alkalommal riasztották a szolgálatot, összesen 786 személynek nyújtottak segítséget. Augusztus csúcsszezonnak számít a hegyen, a mentőknek is ekkor van a legtöbb munkájuk. Naponta 250–300 hegyimentő teljesít szolgálatot, összesen 90 kiépített bázisuk van. A hónap folyamán 1576-an érdeklődtek a mentőknél a hegyvidéki viszonyok felől. Románia 24 hegyvidéki megyéjében összesen 42 hegyimentőegység működik.