Speciális olimpiaHét dobogós helyezés

2019. szeptember 26., csütörtök, Sport

Az ifjú Csíki Sándor által felkészített sepsiszentgyörgyi sportolók hét dobogós helyezéssel fejezték be a szeptember 20–22. között Déván és Vajdahunyadon megtartott román Speciális Olimpiai Játékok tizenhatodik kiírását.

Az értelmi fogyatékossággal élő sportolóknak versenyzési és élményszerzési lehetőséget biztosító eseményen mintegy háromszázan vettek részt, a szervezők elmondása szerint a 136 díjkiosztón összesen 655 érem talált gazdára. Sepsiszentgyörgyöt három sportoló képviselte az országos szintű megmérettetésen, akik úszásban, valamint atlétikában tették próbára magukat. A Sepsiszentgyörgyi Diakóniát képviselő Nagy Kinga aranyérmes lett 25 méteres gyorsúszásban, míg Bogdán Boglárka 25 méter gyorson és mellen is a dobogó második fokára állhatott fel. A háromszéki csapat harmadik tagja, Zelenák Dávid az Irgalmas Samaritánus Keresztyén Egyesület színeiben ugrott medencébe, és 50 méter pillangón nem talált legyőzőre, míg 50 méter gyorson másodiknak csapott célba. A szentgyörgyiek az atlétikai pályán is helytálltak, az 50 méteres versenyszámban Nagy Kinga és Zelenák Dávid második, míg Bogdán Boglárka negyedik lett. Gratulálunk mindannyiuknak. (tif)