A Vágóhíd és Temető utca kereszteződésétől a Matkó István utcáig az úttest alapozása zajlik jelenleg, miután a munkálatot végző cég alkalmazottjai eltávolították az aszfaltburkolat maradványait. Ha kedvez az időjárás, még ebben a hónapban teljesen befejezik a Vágóhíd utca felújítását és végre sor kerülhet a Vasút utca azon szakaszának a korszerűsítésére, amelyen már szinte járhatatlan a kockakő burkolat.
Bokor Tibor polgármestertől megtudtuk: a Vágóhíd utcában az aszfaltozást megelőzően kicserélték a gázvezetéket, és a csatornahálózatot is ki kellett építeni, mivel ez a városrész eddig nem volt közművesítve. Csak ezután kerülhetett sor a járdaépítésre és az aszfaltozásra.
Azt is megtudtuk, hogy az utca korszerűsítését a bürokrácia is késleltette, hiszen megvolt a szükséges pénz, megtörtént az elektronikus közbeszerzés, de a pályázó cégek folyamatosan fellebbeztek, és innen adódik a kétéves csúszás.
Bokor Tibor azt is közölte: ígéretet kapott a kivitelező cég vezetője részéről, hogy amennyiben az időjárás engedi, a Vágóhíd utcából a Vasút utcába költöznek, ahol végre eltűnik a kockakő burkolat és új aszfaltszőnyeget öntenek.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.