Labdarúgás, 3. LigaVeszített idegenben a Kézdivásárhelyi SE

2019. október 7., hétfő, Sport

Nem tudta kihasználni lehetőségeit, gyenge színvonalú mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a Kézdivásárhelyi SE a Sporting Lieşti otthonában a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában.

• Fotó: Cristian Plosceac
    Fotó: Cristian Plosceac

A Gazda József irányította labdarúgók a Farkas – Fozocoş, Stanciu, Damian, Gajdó, Gazda, Kanyó (Bakó, 75.), Mojzi (Orosz, 63.), Pakucs (Faragó, 70.), Babei, Gáll tartalékos felállásban vállalták a moldvai kiszállást. Az első félidőben a régi formáját nem találó Alin Babei három nagy helyzetet is elpuskázott, majd térfélcsere után sem sikerült gólra váltani a lehetőségeket, viszont a házigazdák a 60. percben Alexandru Stan gólja révén megtalálták az utat a Farkas Róbert által védett kapuba. A hátralévő időben a felső-háromszéki csapatnak nem volt esélye kiegyenlíteni, így 1–0 arányban alulmaradt, és visszacsúszott a rangsor 12. helyére. A nyeretlen kézdivásárhelyi együttes öt döntetlen után a 6. játéknapon először szenvedett vereséget, a Sporting Liești ellen pedig sorozatban másodszor maradt alul. A kék-fehér mezes háromszéki labdarúgók október 11-én, pénteken 15 órától a veretlen éllovas Bákói Aerostar otthonába látogatnak.

További eredmények: Bákói MSK–Focșani 0–0, Pașcani–Bákói Aerostar 0–7, Galaci U–Ceahlăul Piatra Neamț 0–1, Foresta Suceava–Ozana Târgu Neamț 3–1, Hușana Huși–FC Botoșani II. 2–1, Șomuz Fălticeni–Știința Miroslava 0–2, Bucovina Rădăuți–Galaci Oțelul 1–2.

16. Paşcani                  0          0          7            8–31    0

A 8. forduló (október 11–12.): Bákói Aerostar–Kézdivásárhelyi SE, FC Botoșani II.–Bákói MSK, Ozana Târgu Neamț–Hușana Huși, Știința Miroslava–Bucovina Rădăuți, Focșani–Șomuz Fălticeni, Ceahlăul Piatra Neamț–Foresta Suceava, Pașcani–Galaci U, Galaci Oțelul–Sporting Liești. (miska)