Labdarúgás, 3. LigaMegtört a jég: először győzött az idényben a KSE

2019. november 4., hétfő, Sport

A Kézdivásárhelyi SE öt döntetlen és öt vereség után a szezonban először gyűjtötte be a három pontot. A felső-háromszéki csapat szombaton a papírformát borítva 2–0 arányban diadalmaskodott az esélyesebbnek tartott Focșani felett a Sinkovits Stadionban a harmadosztályú bajnokság 11. körében.

• Fotó: Miska Brigitta
    Fotó: Miska Brigitta

Mindkét csapat visszafogottan kezdett, többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, kapura tartó lövést egyik együttes sem tudott kidolgozni, a vendégek inkább szabálytalankodásban jeleskedtek. A szünet előtt mindkét gárda megszerezhette volna a vezetést, előbb a 40. percben egy eladott labda után Segiu Jurj került lövőhelyzetbe, viszont Gabriel Bunduc bravúrral védett, majd a 43. percben egy szépen kidolgozott akció végén Tankó Zsolt közelről vette célba a kapu bal oldalát, azonban Alexandru Apenciucesei jól helyezkedett, és fogta a lövést.

A kék-fehér mezes házigazdák a szünet után magasabb fokozatra kapcsoltak, többet birtokolták a labdát, beszorították ellenfelüket, akik ellentámadásokból sem okoztak gondot. A céhes városbeli csapat kreatív támadásokat vezetett, viszont Nicolae Păun távoli lövése, Tankó fejese és Răzvan Damian próbálkozása is kevéssel elkerülte el a kaput. A kézdivásárhelyi labdarúgók mezőnyfölénye az 59. percben érett góllá, Pakucs Norbert indításával a védők mögül kilépő Ema­nuel Popa iramodott meg, lerázott két védőt, majd a kapus mellett a bal alsóba gurított (1–0).

A lendületben lévő hazai gárda a 61. percben megduplázta előnyét, a kiválóan játszó Tankó labdát szerzett, ezt követően Păun előkészítését a tizenegyespont környékén helyezkedő Popa a bal alsóba lőtte (2–0). A felső-háromszéki csapat előtt nem sokkal később még adódott gólszerzési lehetőség, viszont Alin Babei passzát Popa a védőkbe rúgta, majd a kipattanót Păun kapu fölé lőtte. A folytatásban a házigazdák visszahúzódtak, a kezdeményező szerepét az egyenlítésre törekedő Focșani vette át, azonban a kézdivásárhelyi védelem állta a sarat, így megérdemelt győzelmet aratott, valamint az idényben negyedszer zárt mérkőzést kapott gól nélkül.

„A sérülések az utóbbi időben megnehezítették a feladatunkat, így fiatal helyi játékosoknak adtam lehetőséget, amikor tudtam. Megérdemelten győztünk egy nagyon jó csapat ellen, elégedett vagyok a fiúkkal, Damian és Bunduc – tapasztaltabbak lévén – végig biztatta a többieket, a legjobban pedig annak örülök, hogy volt csapatjáték. A rangsorban elfoglalt helyünk nem türközi a csapat tudását és kvalitását, hazai pályán és idegenben is nyert helyzetekben szórtunk el pontokat. A labdarúgóknak meg kell érteniük: számunkra a legfontosabb, hogy szívből játsszunk, Silviu Stanciunak pedig a nem megfelelő hozzáállása miatt kellett elhagynia a csapatot. Babei továbbra sem tudja a formáját hozni, viszont Popa több gólt szerzett már, és reméljük, a télen még találunk néhány hozzá hasonló gólgyárost, akik segíteni tudnak támadásban. Kanyó és Răduțoiu továbbra sem bevethető, azonban bízom benne, hogy a téli szünetig sikerül pontokat gyűjtenünk” – nyilatkozta Gazda József játékos-edző.

3. Liga, 1. csoport, 11. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Focșani 2–0 (0–0).
Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 150 néző. Vezette: Viorel Mihai Haivas (Botoșani). KSE: Bunduc – Gajdó, Damian, Cîrstian, Gáll – Tankó, Gazda, Păun (Mojzi, 85.) – Pakucs (Faragó, 90+2.), Popa, Babei (Orosz, 90.). Edző: Vasile Gherghe. Focșani: Apenciucesei – Săpunaru, Mihai, Burghiu, Adascaliței – Stoica, Padineanu (Salaoru, 31.), Paizan (Gherghiceanu, 73.) – Jurj (Predoiu, 67.), Pencea (Lupu, 64.), Petre. Edző: Alin Chița. Gólszerző: Popa (59., 61.). Sárga lap: Păun (85.), illetve Salaoru (52.), Săpunaru (71.), Petre (83.), Burghiu (84.).

További eredmények: Bákói MSK–Pașcani 2–0, Hușana Huși–Galaci U 3–0, Șomuz Fălticeni–Ceahlăul Piatra Neamț 0–0, Bucovina Rădăuți–FC Ozana Târgu Neamț 3–1, Sporting Liești–FC Botoșani II. 2–2, Galaci Oțe­lul–Știința Miroslava 2–1, Foresta Suceava–Bákói Aerostar 1–0.