Labdarúgás, 3. LigaPont nélkül tért haza a kézdivásárhelyi csapat

2019. november 11., hétfő, Sport

A Kézdivásárhelyi SE ugyan rúgott négy gólt az FC Botoșani II. vendégeként, viszont ebből hármat (!) lesre hivatkozva érvénytelenítettek. A harmadosztályú bajnokság 12. fordulójában elszenvedett 2–1 arányú vereség következtében a kézdivásárhelyi csapat visszacsúszott a rangsor utolsó előtti helyére, szombaton 14 órától azonban hazai pályán az újonc FC Ozana Târgu Neamţ ellen javíthatnak.

Fordulatos mérkőzést vívott a Bunduc – Gáll, Cîrstian, Damian, Gajdó – Gazda, Tankó, Păun – Babei (Fozocoș, 40.), Popa, Pakucs (Mojzi, 82.) összetételű felső-háromszéki gárda Moldvában, ugyanis a legutóbbi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem a szokásos védelemmel lépett pályára. A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, több helyzetet is kidolgoztak, viszont ezeket elpuskázták, majd a 22. percben megtörték a jeget. Gáll Attila labdaszerzése után Nicolae Păun ívelt a bal oldalon érkező Alin Babei irányába, aki 17 méterről védhetetlenül a hosszú alsóba lőtt (0–1).

A kék-fehér mezesek előnye a 32. percig tartott, amikor a házigazdák részéről a bal oldalon labdát kapó Alexandru Piftor vette célba a bal alsó sarkot, lövése viszont a hárítani igyekvő Răzvan Damian lábáról a kapu jobb oldalába vágódott (1–1). Az egyenlítés után sem csüggedt a céhes városbéli labdarúgók kedve, továbbra is irányításuk alatt tartották a játékot, azonban az első félidő hajrájához közeledve súlyos érvágást szenvedtek. A tizenhatos területére betörő Babei ellen szabálytalankodtak, így a támadó nem tudta folytatni a játékot, a játékvezető viszont nem ítélt büntetőrúgást. A KSE a 43. percben ismét vezetéshez juthatott volna, Bogdan Cîrstian passzolt a védők mögül kiugró Pakucs Norbert elé, aki senkitől sem zavartatva hatalmas lehetőséget hagyott ki egyedül a kapussal szemben.

A szünet után a házigazdák kezdtek jobban, így Gabriel Bunduc kétszer is bravúros védést mutatott be, majd a folytatásban a Botoșani hálóőre is nagyot hárított Gáll szabadrúgásánál, a kipattanóra Emanuel Popa csapott le, a hálóba passzolt, viszont a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal később ugyanígy járt a csereként pályára lépő George Fozocoș is, akinek les miatt két gólját ítélték szabálytalannak.

A hajrában a kézdivásárhelyi csapat a három pont megszerzésének reményében támadott, viszont Damian fejese hat méterről nem talált célba, majd Popa ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest. Végül a házigazdák örülhettek, ugyanis a hosszabbítás utolsó percében a kézdivásárhelyi védelem nem tudott felszabadítani, így Alexandru Caia néhány méterről Bunduc mellett a jobb alsóba lőtt, a KSE pedig idénybeli hatodik vereségét szenvedte el.

További eredmények: Bákói Aerostar–Știința Miroslava 2–1, Focșani–Galaci Oțelul 4–0, FC Ozana Târgu Neamț–Sporting Liești 3–0, Ceahlăul Piatra Neamț–Bucovina Rădăuți 1–0, Pașcani–Șomuz Fălticeni 0–6, Galaci U–Bákói MSK 2–0, Foresta Suceava–Hușana Huși 4–0.

16. Paşcani                    0        0          12        10–57    0

A 13. forduló (november 15–16.): Bákói MSK–Foresta Suceava, Hușana Huși–Bákói Aerostar, Șomuz Fălticeni–Galaci U, Bucovina Rădăuți–Pașcani, Sporting Liești–Ceahlăul Piatra Neamț, Kézdivásárhelyi SE–FC Ozana Târgu Neamț, Galaci Oțelul–FC Botoșani II., Știința Miroslava–Focșani. (miska)