Rövidpályás úszó Európa-bajnokságHosszú arany-, Jakabos ezüstérmes

2019. december 6., péntek, Sport

A Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság nyitónapján Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen.

• Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka
    Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka

A fináléban a háromszoros olimpiai bajnok 4:25.10 perces idővel védte meg címét, míg Jakabos 4:28.76 perccel csapott célba. A kettős magyar siker szinte borítékolható volt, ugyanis a délelőtti előfutamban Hosszú több mint hat, Jakabos pedig öt másodperccel volt gyorsabb, mint a harmadik olasz Ilaria Cusinato.

A rajt után Cusinato nagy lendülettel kezdett és tapadt a magyar párosra, sőt, Jakabossal szemben egy test­hossz előnyt dolgozott ki mellen, miközben Hosszú győzelme ekkor már nem forgott veszélyben. Jakabos a gyorson centiről centire jött fel, és elképesztően szoros küzdelemben lehajrázta az olaszt.

A 30 éves Hosszú Katinka 17. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon, összességében pedig ez volt pályafutása 60. aranya, egyben a 90. érme, amelyet olimpián, világbajnokságon vagy Európa-bajnokságon szerzett. Az ugyancsak 30 esztendős Jakabos Zsuzsanna legutóbb 2016-ban a nagymedencés Európa-bajnokságon volt érmes világversenyen.

Eredmény, női 400 méter vegyes: 1. Hosszú Katinka 4:25.10 perc, 2. Jakabos Zsuzsanna 4:28.76, 3. Ilaria Cusinato (Olaszország) 4:29.13.