Turkálj az orrodban, ne a Csíki utcában — hirdette egy felirat az utca lakóinak és az ott dolgozóknak tegnap délelőtti tüntetésén. A szó szoros és átvitt értelmében is sárba tiport tüntetők, arcuk előtt a dühös Csíki utcai emberek egyenmaszkját tartva, azért folyamodtak ehhez megnyilvánuláshoz, mert az utca felújítása miatt életük ellehetetlenült, s végét sem látni a munkálatnak.
Utcájuk felújítása ellen nem emelnek kifogást, annál inkább a mód ellen, miként a munkálatok folynak. Azaz inkább nem folynak, a tüntetők elmondása szerint augusztus közepe óta munkást csak elvétve láttak, az is inkább lézengett, s ha izzadt, az a melegtől lehetett, semmiképp a megerőltetéstől. Kifogásolják, mert látják az összevisszaságot, a fejetlen és szervezetlen munkát, és a minőséget is, a megroggyant aknákat, a védelem nélkül elföldelt csövezeteket, a tömítés nélkül visszatemetett sáncokat, melyek alatt majd az új útburkolat szépen beszakad. Sérelmezik, hogy nincs a városházán egy ember, aki átfogja, irányítsa és ellenőrizze a munkálatot, a veszteséggel működő vállalkozók pedig perrel fenyegetik az önkormányzatot, az elvesztett vásárlóik, ügyfeleik miatti kiesést így próbálván behajtani. Sérelmeiket tartalmazó tízpontos beadványukat iktatták a városházán, és a városvezető hiányában Sztakics Éva alpolgármesternek és Czimbalmos Kozma Csaba városgondnoknak is átnyújtották — válaszul ígéreteket kaptak.
Czimbalmos Kozma Csaba a Háromszék érdeklődésére elmondta, a hétfői egyeztetésen abban maradtak, a gázasok elvégzik a héten a végső nyomáspróbát (már háromszor megtették, mindannyiszor kiderült, valahol ereszt vezetékük), a villanyosok pedig véglegesítik föld alatti munkálataikat, hogy jövő héttől az építő folytathassa az útalap elkészítését, majd a végső felszíni munkákat. Szó volt arról is, hogy minden cég eltakarítja a hét folyamán az általa hagyott maradékot, ez azonban nem történt meg, mindenikük a másikra mutogat, hogy az hagyta a kapubejárat előtt a földkupacot, meg amaz az utca közepén a hatalmas gödröt. A városházának nem nagyon akarózik erőszakosan fellépni a gázasokkal, villanyosokkal szemben, részint nincs is beleszólási joguk, hiszen nem a város fizeti a fővezetékek cseréjét, másrészt attól tartanak, úgy még jobban elhúzódnának a dolgok. Ha jövő hétig sem takarítják el szemetüket a kivitelezők az utcából, és nem biztosítják legalább a bejárást, a gyalogosforgalom biztonságát, a város saját embereivel szállíttatja el a hulladékot, s néhány autó kaviccsal oldja meg a járhatóságot, ígérte a városmenedzser, aki elismeri, jogos a Csíki utcaiak panasza, csodálja, hogy eddig is tűrtek, de ,,sajnos, ez a munkastílus, nincs komolyság, s a gépezet sem működik" — mondta. A Csíki utca egyébként kísérlet is, hiszen az elkövetkezőkben még jó néhány utcának kell hasonló felújításon átesnie, példa helyett azonban áldozattá vált, s egyúttal áldozatokká lettek lakói is.