A gázas forrás 27 méter magasba szökött, hozama percenként 1600 liter, hőmérséklete 67—74 Celsius-fok volt. 1927. július 26-án nyitották meg a fürdőt, és már akkor havonta 28 000 látogatót fogadtak. A létesítmény évtizedeken át bővült, szépült, gazdagodott: ma már 30 hektáros területen fekszik, és tizenkét medencéje a legkorszerűbb felszerelésekkel működik. Több mint negyvenféle kezelést végeznek, ma is naponta tízezer vendég veszi igénybe. A kétmilliomodik látogatót 2003 novemberében köszöntötték. Mozgássérültek, reumások, érszűkülettel, lábszárfekéllyel, agyvérzés utáni bénulással, prosztatával, magas vérnyomással, meddőséggel, pajzsmirigyzavarokkal küszködők járnak ide, a helybeli Pávai Vajna természetes ásványvíz pedig savtúltengéses, fekélyes és csontritkulásos betegeken segít. Az évforduló megünneplését július 21—26-ra tervezik. Minden nagyon szép és kellemes, de nincsen öröm üröm nélkül: annak ellenére, hogy a 65 évet betöltött nyugdíjasok a magyar igazolvánnyal kedvezményes jegyvásárlásra jogosultak (1100 helyett 900 forintért), erről a személyzet nem tud. Nem is ismerik ezt a kis könyvet.
RÁDULY GITTA, Sepsiszentgyörgy. A Reménység Nyugdíjasklub nemrég tért haza a Veszprém megyei Hajmáskéren tartott nyugdíjas dalostalálkozóról. Tiszafüred, Zánka és Pétfürdő után ez a negyedik alkalom, hogy a meghívásnak eleget téve székely népdalokkal szórakoztatjuk a nagyszámú közönséget. Fellépésünket díszoklevél, emléklap és emlékérem jutalmazta.
ZSIGMOND LÁSZLÓ, Málnásfürdő. Június 4-én sokfelé megemlékeztek a trianoni békediktátumról, Baróton is, de az itt felszólaló urak megfeledkeztek a Székely Hadosztályról, amely pedig egyedül próbált hadba szállni a jogtalan megszállók ellen. Zágoni István Székelyek ítéletidőben című könyvében is ír erről, bő két éve pedig egy megemlékezési mozgalom emlékművel szeretne tisztelegni e hősök előtt — tervek, intézkedések születtek is ez ügyben, éppen az idézett urak kezébe adtam. Sajnos, valahol elsikkadt, mint sok más jogunk kiharcolása... Megyénk területén emléktáblák, ünnepi emlékhelyek létesültek azóta, s napjainkban is a Székely Hadosztály érdemeinél sokkal kevésbé jelentős tettekért. Hála és köszönet azoknak, akik ezeket létrehozták, jelezve, hogy voltunk, vagyunk, és leszünk akkor is, ha Barót városa nem vállalja ennek az emlékműnek a felállítását.