Férfi kézilabda, Európa-bajnokságHat góllal kikaptak a svédektől

2020. január 23., csütörtök, Sport

A magyar férfi kézilabda-válogatott 24–18-ra kikapott Svédország csapatától az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában kedden Malmőben, ennek ellenére továbbra is versenyben áll az elődöntőbe kerülésért és az olimpiai selejtezőtornára jutásért.

• Fotó: MKSZ / Kovács Anikó
    Fotó: MKSZ / Kovács Anikó

Az előző kontinenstornán ezüst­érmes svédek annak tudatában léptek pályára, hogy már biztosan nem juthatnak az elődöntőbe, és a csoport harmadik helyének megszerzésére is csak matematikai esélyük volt.

Az első tíz percben Mikler Roland öt bravúros védést is bemutatott, erre alapozva a magyarok kezdték jobban a meccset. A támadójáték akadozott, mert a szélsőkhöz egyáltalán nem jutott el a labda, az ellenfél pedig szigorúan őrizte a belső posztokon játszókat, így tíz percig nem született magyar gól.

A védekezés remekül működött, és bár a játékvezetők tevékenységén érezhető volt, melyik csapat játszik hazai pályán, a svédek csak a 23. percben tudták először átvenni a vezetést, a szünetben pedig 10–9 volt az állás a javukra.

A második félidőben némileg hatékonyabban támadtak a magyarok, távoli átlövéseikkel tartották a lépést ellenfelükkel, a 48. percben 18–18 volt az állás, ezt követően viszont egyetlen gólt sem tudtak szerezni. Ezt kihasználva a skandinávok elléptek és végül magabiztosan győztek.