Tenisz, Fed-kupaRománia lemarad a döntőről

2020. február 10., hétfő, Sport

A kolozsvári BT Arénában rendezték a Románia–Oroszország női tenisz Fed-kupa-mérkőzéseket. Az összecsapást az orosz teniszezők kiélezett csatában nyerték meg, miután szombaton a páros összecsapáson három szettben győztek. Utolsóként az amerikai női válogatott jutott be a döntőbe, mivel a selejtezőben nagy csatában legyőzte a vendég letteket.

• Fotó: Cristiana Huţu
    Fotó: Cristiana Huţu

A pénteki játéknapon az oroszok jutottak előnyhöz, hiszen Jekatyerina Alekszandrova villámgyorsan győzött Gabriela Ruse ellen, azonban a következő mérkőzésen Ana Bogdan három szettben diadalmaskodott Veronika Kudermetova felett, így szombaton mindkét csapat többnyire egyenlő esélyekkel folytathatta. Szombaton Jekatyerina Alekszandrova maratoni mérkőzésen nyert Ana Bogdan ellen, ezzel pedig Oroszország nagy lépést tett a budapesti finálé felé. A folytatásban Jaqueline Cristian meglepetést okozva két szettben diadalmaskodott a 168 hellyel előbbre rangsorolt Veronika Kudermetova felett. A mindent eldöntő párost az oroszok nyerték, így bejutottak a tizenkét csapatos döntőbe.

A 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williams vezette házigazdák az első nap után 2–0-ra vezettek a Washington állambeli Everettben, viszont a szombati folytatásban Jeļena Ostapenko meglepetésre diadalmaskodott a friss Australian Open-bajnok Sofia Kenin felett. A balti csapat ezután váratlanul kiegyenlített, mivel Anasztaszija Szevasztova 2 óra 28 perces küzdelemben győzött Williams ellen, így a párharc a páros meccsen dőlt el. Ez viszont már egyoldalú mérkőzést hozott, az amerikaiak mindössze négy gémet vesztettek.

Az április 14. és 19. közötti 12 csapatos budapesti fináléban a kvalifikációból továbbjutott amerikai, fehérorosz, svájci, orosz, német, belga, szlovák és spanyol gárda mellett a házigazda magyar, a tavaly döntős ausztrál és francia, valamint a szabadkártyás cseh együttes szerepel. A döntő – amelyben négy trió küzd majd – sorsolását kedden tartják a Szépművészeti Múzeumban.

Eredmények: Románia–Oroszország 2–3 (Ana Bogdan–Jekatyerina Alekszandrova 5:7, 6:3, 5:7; Jaqueline Adina Cristian–Veronika Kudermetova 7:5, 6:3; Cristian, Elena Ruse–Anna Blinkova, Anna Kalinszkaja 3:6, 2:6; Ruse–Alekszandrova 1:6, 4:6; Bogdan–Kudermetova 6:3, 6:7, 6:1).