A Baróti Szabó Dávid Középiskolában négy elméleti, három szakképző osztály indult. A társadalomtudomány, környezetvédelem és turisztikai szakon minden hely betelt, a matematika—számítógép-kezelés osztályba pedig mindössze tizenhatan jelentkeztek. Újdonság, hogy az asztalosképzés kizárólag román nyelvű. A középiskolát végzettek számára turisztika szakon technikumi képzésben huszonnyolcan részesülnek.
A középiskola igazgatója, Dimény János elmondása szerint az osztályok profiljának meghatározásában a szülők és a diákok óhaján kívül fontos szerepet játszottak a már tavaly ősszel elvégzett és elemzett pályaorientációs tesztek, illetve a régió igényeinek tanulmányok által is kimutatott fontossági sorrendje. Kérdésünkre, hogy miért jelentkeztek oly kevesen a matematika—számítógép-kezelés osztályba, a középiskola igazgatója azt válaszolta: a diákság rájött, hogy a reálosztályban nehezebb jó jegyet kapni, és az egyetemi felvételin az osztályzat számít, ezért inkább nem kockáztatnak.
Dimény János álláspontja szerint nincs semmi kivetnivaló abban, hogy az asztalosképző csak román nyelven indul. Mint mondotta, a magyar gyermekek inkább a középiskolai oktatást választják, ezért a szakiskola osztályaiban alig érik el a minimális létszámot. ,,A bölöni önkormányzat kérte, hogy amennyiben lehetséges, iskolázzák be nyolcadikat végző gyermekeiket, Bölön a mi beiskolázási körzetünkbe tartozik, nem utasíthattuk el kérésüket, hiszen törvény szavatolja mindenkinek a tanulás jogát — még a bölönpataki romák számára is." A román anyanyelvű romák oktatása nem fog akadályba ütközni — állítja Dimény János —, mert a tanárok többsége román nyelven végezte az egyetemet, így joguk van román nyelven is oktatni. A bölönpataki fiatalok szállítása a bölöni önkormányzat dolga.