Labdarúgás, 1. LigaDöntetlennel hangoltak a kupadöntőre

2020. július 19., vasárnap, Sport

A Sepsi OSK hamar hátrányba került, viszont kétszer is egyenlített az FC Hermannstadt vendégeként a 2–2-re végződő mérkőzésen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 10. fordulójában, így a háromszéki együttes a playoutban másodszor is döntetlent játszott a nagyszebeni csapattal. A Leo Grozavu által irányított labdarúgók a folytatásban készülhetnek a szerdán 20 órától kezdődő, FCSB elleni Román Kupa-döntőre, amelyet a ploiești-i Ilie Oană Stadionban rendeznek.

• Fotók: Facebook / Sepsi OSK
    Fotók: Facebook / Sepsi OSK

Bár az országban a mérkőzések továbbra is zárt kapusak, a nagyszebeni szurkolók kihasználták, hogy a stadionnak csak az egyik oldalán van lelátó, így a kerítésen kívülről többen figyelemmel követték a mérkőzést. A spanyol Rubén Alvés edzette FC Hermannstadt ezt megelőzően, a legutóbbi három találkozón hat gólt lőve szerzett kilenc pontot, hazai pályán pedig esélyesebbnek számított a Sepsi OSK ellen. Mindkét csapatnak nagy szüksége lett volna a győzelemre és a vele járó három pontra a bennmaradásért folytatott harcban, végül azonban be kellett érniük a döntetlennel.

Rosszul kezdődött a találkozó a vendégek számára, akik már az 5. percben hátrányba kerültek, ugyanis egy bedobásnál Niczuly Roland és Răzvan Tincu nagyot hibáztak, Yazalde Pinto pedig a tévedést kihasználva a labdát a székelyföldi kapus felett a hálóba emelte (1–0). Az első negyedórában pontatlanul és figyelmetlenül játszó Sepsi OSK a 15. percben jutott el először a szebeni kapuig, viszont Marius Ștefănescu szögletét Rachid Bouhenna mellé fejelte. A háromszéki együttes többet birtokolta a labdát és többet is kezdeményezett, a házigazdák előtt mégis adódott egy újabb lehetőség, ám David Caiado kapásból mellé lőtt.

A folytatásban a vendégek hoztak össze látványos helyzetet, Florin Ștefan beadását Goran Karanović sarokkal próbálta a kapu felé továbbítani, de Cristiano Figueiredo résen volt, és könnyedén védett. A 35. percben góllá érett a Sepsi OSK mezőnyfölénye, Nicolae Carnat kapura tekert szögleténél a portugál kapus a felsőléc segítségével kiütötte a labdát, a kipattanót pedig a csereként pályára lépő Fülöp Loránd közelről a hálóba bombázta (1–1). A szünet előtt még mindkét oldalon akadt egy hatalmas lehetőség, Jóalisson Santos két kötény kiosztása után 20 méterről elengedett lövése a keresztlécet súrolta, majd az egyedül kapura törő Karanović a jobb alsó sarok mellé lőtt.

Fülöp Loránd duplája egy pontot ért a háromszéki csapatnak

A szünet után egy ideig eseménytelenül zajlott a játék, ezt követően Karanović előkészítését a védők mögül kilépő Anass Achahbar a bal alsó mellé továbbította. A hazai csapat fokozatosan átvette a kezdeményezést, a 73. percben egy lesgyanús elfutás után ismét vezetéshez jutott, Yazalde passzát a középen érkező Gabriel Debeljuh a kapuba lőtte (2–1). A Sepsi OSK másodszor is egyenlíteni tudott, a 82. percben Ștefan beadása után az üresen hagyott Fülöp Loránd 11 méterről laposan a bal alsóba gurított (2–2). Úgy tűnt, az egy pont mindkét csapatnak megfelel, viszont a ráadásban az FC Hermannstadt megszerezhette volna a győzelmet érő találatot. Egy szöglet utáni kavarodásban Raul Opruț próbálkozását Niczuly hárította, a kipattanót pedig Debeljuh közelről rálőtte, azonban Ștefan a gólvonalról mentett, így maradt a döntetlen.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló: FC Hermannstadt–Sepsi OSK 2–2 (1–1).

Nagyszeben, városi stadion. Vezette: Horia Gabriel Mladinovici (Bukarest). Hermannstadt: Figueiredo – Opruț, Stoica, Viera, Vodă (Almeida, 27.) – Santos, Pires, Rimane (Dâlbea, 64.), Caiado (Petrescu, 80.) – Yazalde (Bușu, 79.), Debeljuh. Vezetőedző: Rubén Albés. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ștefan – Kovács (Fülöp I., 46.), Vașvari, Achahbar (Deaconu, 77.) – Carnat (Csiszer, 77.), Karanović (Šafranko, 68.), Ștefănescu (Fülöp L., 33.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Yazalde (5.), Debeljuh (73.), illetve Fülöp L. (35., 82.). Sárga lap: Rimane (63.), illetve Carnat (43.), Tincu (68.).

További eredmények: * playoff, 8. forduló: Medgyesi Gázmetán–Astra Giurgiu 0–4 (gólszerzők: Fatai 38., Răduț 50., Ioniță 65., Balaure 74.), a FCSB–Kolozsvári CFR mérkőzést elhalasztották, mert a kincses városbeli csapat egyik játékosa, Alexandru Păun pozitív koronavírus-tesztet produkált, FC Botoșani–Craiova 0–2 (gsz.: Cicâldău 73. – tizenegyesből, Gustavo 90+5. – tizenegyesből) * playout, 10. forduló: Academica Clinceni–FC Voluntari 2–1 (gsz.: Șut 38., Marković 61., illetve Tudorie 75.), a Chindia Târgoviște–FC Dinamo találkozót szintén elhalasztották, ugyanis a bukaresti együttesből tíz játékosnál – Mihai Popescu, Ricardo Grigore, Filip Mrzljak, Alexandru Răuță, Valentin Lazăr, Ștefan Fara, Andrei Sin, Diego Fabbrini, Dan Tălmaciu, Aleksander Mitrovic – mutatták ki a koronavírus-fertőzést.

8. Târgoviște               1          1          6            3–11  17

A felsőházi rájátszás 9. fordulójának programja: Astra Giurgiu–Craiova (július 25., 21 óra), Kolozsvári CFR–FC Botoșani (július 26., 21 óra), Medgyesi Gázmetán–FCSB (július 27., 21.30 óra). Az alsóházi rájátszás 11. fordulójának programja: Academica Clinceni–Jászvásári Poli (július 25., 15.30 óra), FC Viitorul–Chindia Târgoviște (július 25., 18 óra), FC Voluntari–Sepsi OSK (július 26., 14 óra), az FC Dinamo–FC Hermannstadt mérkőzést valószínűleg elnapolják.