LabdarúgásA sereghajtó otthonában játszik a Sepsi OSK

2020. szeptember 11., péntek, Sport

Két hét szünet után folytatódik a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság. A pontvadászat 3. fordulójában a Sepsi OSK vasárnap 19 órától a pont nélkül sereghejtó Astra Giurgiu vendége lesz a Marin Anastasovici Stadionban. A mérkőzést a Digi Sport és a Telekom Sport élőben közvetíti.

• Fotó: Székelyhon / Pinti Attila
    Fotó: Székelyhon / Pinti Attila

A bajnoki folytatására készülő sepsiszentgyörgyi csapat szerdán felkészülési mérkőzést játszott a másodosztályban érdekelt FK Csíkszereda vendégeként. A piros-fehér mezesek a zárt kapus mérkőzésen 3–1 arányban győztek. Az első félidőt a vendégek uralták, mindhárom találatukat ebben a játékrészben szerezték. A 11. percben Rachid Bouhenna közelről gurított egy kipattanót a hálóba, majd a legújabb igazolás, Cătălin Golofca két tizenegyest is kiharcolt, amelyeket Florin Purece értékesített a 25. és a 35. percben. A szünet után kiegyenlített volt a küzdelem, a házigazdák szépítő gólját Botorok János jegyezte.

„Már korábban is mondtam, hogy nem volt szerencsénk a sorsolásnál, hiszen ismét idegenben lépünk pályára. Ez van, amúgy is minden ellenféllel játszanunk kell. Olyan csapattal találkozunk, amely az előző idényben a felsőházban szerepelt, értékes labdarúgók alkotják a játékoskeretét, nincs szükségük bemutatásra, elég, ha csak Constantin Budescu vagy Denis Alibec nevét említem. Nehéz mérkőzésre számítunk, főleg úgy, hogy az első két találkozó számunkra nem alakult jól a pontszerzés terén. Úgy gondolom, a két hét szünet jól jött a csapatoknak, hiszen a bajnokság előtt nem volt sok idő a felkészülésre. Vannak sérült játékosok, akik egyelőre még nem bevethetők, viszont a keretünk népes, így pótolhatók a játékképtelenek” – nyilatkozta Leo Grozavu vezetőedző.

A Sepsi OSK és az Astra Giurgiu korábban már nyolcszor nézett farkasszemet a bajnokságban, a mérleg pedig a Bogdan Andone irányította csapat felé billen, ugyanis az egyszeres bajnok és egyszeres kupagyőztes négyszer győzött, három összecsapás döntetlennel zárult, a háromszéki csapat egyszer örülhetett. Az első két fordulóban sem a piros-fehér mezesek, sem pedig a Duna-parti együttes nem szerzett gólt, viszont a két csapat védelmét figyelembe véve, a székelyföldi alakulat jobb mutatóval rendelkezik, hiszen eddig csak egyszer vették be a kapuját, míg az Astra öt gólt kapott.

A 3. forduló programja: FC Argeș–Aradi UTA (ma, 18 óra), FC Dinamo–FC Botoșani (ma, 21 óra), Academica Clinceni–Chindia Târgoviște (szombat, 15.30 óra), Jászvásári Poli–Medgyesi Gázmetán (szombat, 18 óra), FC Voluntari–FCSB (szombat, 21 óra), Astra Giurgiu–Sepsi OSK (vasárnap, 19 óra), Kolozsvári CFR–FC Hermannstadt (vasárnap, 21.30 óra), FC Viitorul–Craiova (hétfő, 21 óra).

A Sepsi OSK II. ma, a KSE szombaton mérkőzik

Ma rajtol a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság, ahol a 2020–2021. évi szezonban két háromszéki csapat is érdekelt. A Kulcsár László irányította sepsiszentgyörgyi együttes ma 17 órától a Brassói Kids Tâmpa ellen lép pályára a megyeszékhelyi stadionban. A Gazda József edzette Kézdivásárhelyi SE szombaton szintén 17 órától idegenben, a Brassói Corona alakulatával játszik a Silviu Ploeşteanu Stadionban.

A forduló további mérkőzései (szombat, 17 óra): Blejoi–Astra Giurgiu II., Barcarozsnyói Olimpic–Brassói SR, Székelyudvarhelyi FC–Plopeni. (miska)