Női kosárlabda, Nemzeti ligaIsmét vesztett a KSE, hozta a kötelezőt a Sepsi-SIC

2020. november 29., vasárnap, Sport

Két újabb mérkőzést játszottak a sepsiszentgyörgyi „buborékban” pályára lépő csapatok, a háromszéki együttesek szombati mérlege egy vereség és egy győzelem. A Kézdivásárhelyi SE alakulata ismét keményen küzdött, mégis vereséget szenvedett a Târgoviște gárdájától, a négyszeres bajnok Sepsi-SIC viszont hozta a kötelezőt, és ezúttal a Brassói Olimpia csapatára mért 50 pont fölötti vereséget. A megyeszékhelyi turné vasárnap háromszéki rangadóval zárul, hiszen 19 órától a Zoran Mikes edzette zöld-fehérek a megyei riválisukat, a céhes városbéli kosarasokat fogadják a női kosárlabda Nemzeti Liga 3. fordulójában.

• Fotó: Miska Brigitta
    Fotó: Miska Brigitta

Tartalékosan kapott ki a KSE

A sepsiszentgyörgyi buboréktorna második játéknapjának nyitómeccsén a Kézdivásárhelyi SE a pályaválasztó Târgovșitével mérkőzött meg, ám az első bajnoki sikerükre hajtó céhes városiak két rutinos játékosunkat, Czimbalmos Tímeát (koronavírusos fertőzés) és Chealsea Mitchellt (lesérült a Brassói olimpia elleni meccsen) is nélkülözték ezen a találkozón. Így a felső-háromszékiek magyarországi edzője, Molnár József csak kissé tartalékos kezdő ötös küldhetett harcba: Debreczi Iringó, Taneira Wilson, Biszak Boglárka, Tuchilus Kriszta, Lénárt Paula.

Villámrajtot vett a dâmbovițai alakulat, amely a 2. perc végére már 9–0-ra vezetett. A kézdiek kosárcsendjét Wilson törte meg (9–2), sőt az 5. percben Debreczi duplájának is köszönhetően már vezetett a KSE (9–10). A folyatásban kapkodott mindkét csapat és 15–12-es állásnál ért véget az első negyed. A következő játékrész első kosarát a târgioviștéiek jegyezték (20–12), ám ritmust váltottak a mieink, és egy 11–0-ás rohammal ismét előnybe kerültek (20–23). Az első félidő hajrájában sok hiba tarkította a két gárda játékát, ám a kék-fehéreknek sikerült 3 pontot vezetésnél szünetre vonulniuk (24–27). A térfélcserét követően Tuchilus elsüllyesztett egy triplát (24–30), és úgy tűnt, meglehet a kézdivásárhelyiek első győzelme. Sajnos Cătălin Tănase tanítványai magukra találtak, kőkeményen harcoltak, emiatt kiegyensúlyozódott a küzdelem, és 40–40 egyenlőnél ért véget a harmadik negyed. Az utolsó játékrészre más kifulladtak a kézdivásárhelyiek, akik a véghajrára hiába zárkóztak fel öt pontra (56–51), végül 59–51 arányban veszítették el második bajnoki párharcukat. A Târgoviște legeredményesebb kosarasa a 17 pontot jegyző Alina Chivu lett, a KSE-től a szintén 17 egységet szóró Wilson jeleskedett.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 2. forduló: Târgoviște–Kézdivásárhelyi SE 59–51 (15–12, 9–15, 16–13, 19–11). Târgoviște: Badi, Petrof 11, Chivu 17/6, Toma 7, Ignat 1, Irimia 6, Ghiță 8, Manole, Stoeneascu 9/3, Tănase. Edző: Cătălin Tănase. KSE: Biszak, Debreczi 5, Lénárt P. 8, Wilson 17/3, Domokos 8, Kozman 5/3, Bara-Németh, Lénárt A., Tuchilus 8/6. Edző: Molnár József.

Az Olimpiát is legyűrte a Sepsi-SIC

Akárcsak pénteken, a szombati meccset is a Jovana Pašić, Orbán Nikolett, Annemarie Gödri-Părău, Rebecca Tobin és Rebekah Gardner összeállítású ötössel kezdte a Sepsi–SIC, amely valamivel jobban kapta el a rajtot, mint a Brassói Olimpia. Két gyors támadás után már 0–5 volt a zöld-fehér mezes csapatunk javára, ám a 4. perc végére a Cenk alattiak egy rövid időre átvették a vezetést (11–10). A Brassó legközelebb 15–14-nél került előnybe, ám innen az utolsó sípszóig már csak a szentgyörgyiek vezettek (21–28). A második negyedben sebességet váltottak Zoran Mikes tanítványai, akik támadásról támadásra növelték a két csapat közti különbséget. Pašić triplája zárta az első félidőt, a SIC pedig 31–54-es eredménynél vonult szünetre.

A fordulás után sem lankadt a megyeszékhelyiek játékkedve, s 25. percben már 30 ponttal vezetett a bajnok (37–67). A brassói együttes lassan feladta a küzdelmet, s már csak a tisztességes helytállást célozta meg. A találkozó utolsó negyede 45–87-es állásról indult, s csupán az volt a kérdés, hogy a zöld-fehérek túllépik-e a 100 pontos határt. A vége 58–104 lett a Sepsi-SIC javára, amely két forduló után vezeti a Nemzeti Liga rangsorát. Az Olimpiától a dupla duplát, 10 lepattanót és 16 pontot szerző Biljana Pesovic volt a legjobb, a mieinktől Andra Mandache 12 leszedett labdával és 16 ponttal fejezte be a meccset.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 2. forduló: Brassói Olimpia–Sepsi-SIC 58–104 (21–28, 10–26, 14–33, 13–17). Brassó: Corda 13/9, Pesovic 16/6, Radin, Al Ash Hab 11, Ciciovan 7, Pătrașcu, Dumitru 2, Frincu 3/3, Dickey 6/3, Florea, David. Edző: Dan Calancea. Sepsi-SIC: Pašić 19/15, Orbán 15, Gödri-Părău 4, Tobin 16, Gardner 8, Ghizilă 14/6, Pavlopoulou, Cătinean 8/6, Kelemen 2, Mandache 16, Kovács 2. Edző: Zoran Mikes.

A 2. forduló további eredményei: Aradi FCC–Szatmárnémeti VSK 50–59, Agronómia Bukarest–Alexandria, 48–54, Kolozsvári U–Nagyváradi Rookies 108–29, Bukaresti Rapid–Konstancai Phoenix 46–75. A rangsor: 1. Sepsi-SIC (2/0) 4 pont, 2. Konstancai Phoenix (2/0) 4 pont, 3. Szatmárnémeti VSK (2/0) 4 pont, 4. Rapid (1/1) 3 pont, 5. Alexandria (1/1) 3 pont, 6. Aradi FCC (1/1) 3 pont, 7. Kolozsvár (1/1) 3 pont, 8. Brassó (1/1) 3 pont, 9. Târgovșite (1/1) 3 pont, 10. KSE (0/2) 2 pont, 11. Agronómia (0/2) 12 pont, 12- Nagyvárad (0/2) 2 pont.