TeniszBabos főtáblás egyesben

2021. január 15., péntek, Sport

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének harmadik fordulójában Babos Tímea három játszmában (6:2, 6:7, 6:2) nyert szerdán a szlovák Anna Karolina Schmiedlova ellen, így feljutott a főtáblára.

A világranglistán 115. magyar játékos az első játszmában mindössze két játékot vesztett és 42 perc alatt került előnybe. A második szettben brékelőnye volt (4:2), a 135. helyen álló rivális azonban egyenlített és a rövidítésben – 1 óra 52 perc játék után – megkaparintotta a játszmát.

A döntő felvonásban Babos ellenfele első adogatását rögtön elvette, majd a sajátját másodszor is hozva gyorsan megnyugtató előnybe került (3:0). Innentől kezdve a magyar játékos nem engedte ki a kezéből a vezetést, és végül első meccslabdáját értékesítve, 2 óra 30 perc alatt nyert.

„Szinte egész decemberben Dubajban voltam, jól sikerült a felkészülésem, nagyon akartam ezt a sikert, és most kifizetődtek az erőfeszítéseim. Azért jöttem ide, hogy ott lehessek egyesben is Melbourne-ben, és már nagyon várom az ausztrál nyílt teniszbajnokságot” – nyilatkozta a WTA honlapján.

Babos és párospartnere, a francia Kristina Mladenovic – akivel hétfőn az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában az Év sportolója lett Magyarországon – párosban címvédőként indul majd a februárra halasztott Australian Openen.

Jani Réka és Gálfi Dalma a dubaji kvalifikáció első fordulójában búcsúzott.

A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila is a főtáblán kezdi szereplését a melbourne-i Grand Slam-tornán.