Sokkoló helyett lőfegyver

2021. április 14., szerda, Világfigyelő

A sokkolója helyett véletlenül a lőfegyverét használta vasárnap az a rendőr, aki egy igazoltatást követően lelőtt egy fekete bőrű fiatalt Minnesotában – jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján Tim Gannon, a minneapolisi Brooklyn Center rendőrfőkapitánya.

Gannon azt is elmondta, hogy a 20 éves Daunte Wrightot lejárt gépjármű-regisztrációja miatt állították meg a kollégái. Miután ellenőrizték a sofőr adatait, kiderült, hogy elfogatóparancs van ellene érvényben. A sajtótájékoztatón bemutatták az igazoltatás közben készült rendőrségi felvételeket is, amelyen az látszik, hogy az egyik tiszt megpróbálta megbilincselni Wrightot, de a férfi kiszabadította a kezeit és beugrott az autójába. Ekkor egy másik tiszt háromszor azt kiabálta, hogy „sokkoló”, leadott egy lövést a kezében lévő fegyverből, majd azt mondta: „lelőttem”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 759
szavazógép
2021-04-14: Világfigyelő - :

Hárommillió beoltott

Hárommillió beoltott, újabb mérföldkő – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán tegnap.
2021-04-14: Közélet - Nagy D. István:

Javítanák az együttműködést (Prefektúra – önkormányzatok)

Az önkormányzati döntések valamivel több mint két százaléka akadt fenn a Kovászna megyei prefektusi hivatal törvényességi szűrőjén a múlt év eleje óta – hangzott el tegnap a kormányhivatal vezetőinek közös tájékoztatóján. Ráduly István prefektus, valamint Dulányi-Balogh Szilárd alprefektus bejelentette, hogy szorosabb együttműködésre törekednek az önkormányzatokkal, egyensúlyt szeretnének teremteni a kormányhivatal ellenőrző szerepe, valamint az önkormányzatok és lakosság érdekei között.