Labdarúgás, Bajnokok LigájaKikapott Bernben a Manchester United

2021. szeptember 16., csütörtök, Sport

A Young Boys hátrányból fordítva legyőzte a Manchester United csapatát, a címvédő Chelsea hazai pályán, ha kissé nehezen is, de szintén begyűjtötte a három pontot a Zenit ellen, a Juventus pedig esélyeshez méltón diadalmaskodott a Malmö FF felett a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

• Cristiano Ronaldo 135. BL-gólját szerezte. Fotó: Facebook / UEFA Champions League

A manchesteri gárda a 13. percben a nyáron visszatért Cristiano Ronaldo 135. BL-góljával megszerezte  a vezetést. A portugál világsztár legutóbb 2009. május 5-én rúgott gólt az MU színeiben a legrangosabb európai kupasorozatban, amelyben ez volt az ötszörös aranylabdás játékos 177. mérkőzése. Az angol együttes aztán a 35. percben Aaron Wan-Bissaka piros lapja miatt emberhátrányba került, a házigazdák pedig a második félidőben kiegyenlítettek. A kiállítás után végig fölényben játszott a svájci együttes, és a hosszabbítás utolsó percében a csereként beállt Jesse Lingard óriási hibáját kihasználva megszerezték a győzelmet jelentő találatot.

A Juventus idegenben játszva sem adott sok esélyt svéd ellenfelének, már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. A 23. percben Alex Sandro gyönyörű fejessel szerezte meg a vezetést a vendégeknek. Az első félidő végén történtek minden bizonnyal sokkolták a hazai szurkolókat, és persze a játékosokat is. A 45. percben Paulo Dybala büntetőből kettőre növelte a Juve előnyét, és ekkor úgy tűnt, hogy kétgólos lesz a fór a szünetre. Azonban Álvaro Morata még szót kért és kapott: egy perccel Dybala találata után, a spanyol is gólt szerzett.

A Bayern München magabiztos győzelmet aratott az FC Barcelona otthonában. A vendégek veszélyesebben játszottak, bár Thomas Müller, majd Robert Lewandowski találatához is szerencse kellett, a német támadó lövése megpattant az egyik védőn, míg a lengyel csatár Jamal Musiala kapufáról kipattanó lövését terelte a kapuba. Müller hivatalosan is a Barca „mumusa” lett, hat mérkőzésen hét gólt lőtt a katalán csapatnak. A 85. percben Robert Lewandowski újabb gólt szerzett, a labda Ronald Araújo lábáról pattant a kapuba.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló: * E-csoport: FC Barcelona–Bayern München 0–3 (gólszerzők: Müller 33., Lewandowski 56., 85.), Dinamo Kijev–Benfica 0–0 * F-csoport: Young Boys–Manchester United 2–1 (gsz.: Ngalameu 66., Siebatcheu 90+5., illetve Ronaldo 13.), Villarreal–Atalanta 2–2 (gsz.: Trigueros 39., Danjuma 73., illetve Freuler 6., Gosens 83.) * G-csoport: Sevilla–Salzburg 1–1 (gsz.: Rakitic 42. – tizenegyesből, illetve Sucic 21. – tizenegyesből), Lille OSC–VfL Wolfsburg 0–0 * H-csoport: Malmö FF–Juventus 0–3 (gsz.: Sandro 23., Dybala 45. – tizenegyesből, Morata 45+1.), Chelsea–Zenit 1–0 (gsz.: Lukaku 69.).