Szombaton is alacsonyabb számokat jelentettek a péntekieknél, 55 ezernél több teszt elvégzése után 8057 új koronavírus-fertőzést igazoltak (211-el kevesebbet, mint pénteken), így a járvány kezdetétől ismert esetek száma 1,7 millió fölé emelkedett.
A jelenlegi irány azonban csökkenő: 24 óra alatt 395 áldozatot jegyeztek (88-cal kevesebbet, mint pénteken), ezek közül 5 korábban történt. Sajnos, ismét van(nak) közöttük háromszéki(ek), de megyénk fertőzöttsége az 59 új esettel együtt is csökkenőben van, jelenleg 5,62 ezrelékes (tegnap 5,76 volt). Az elhunytak közül 362-en nem voltak beoltva, a beoltott áldozatok mindegyikének volt más betegsége is. A kórházban levők száma 19 ezer alá apadt, a 18 249 koronavírusos betegből 1867-en vannak intenzív terápián. A 304 kiskorú betegből 31-en vannak intenzív terápián. Az otthoni vagy intézményes elkülönítésben levő fertőzöttek száma egy nap alatt mintegy 25 ezerrel apadt (nem egészen 125 ezerre), a karanténban levőké nem változott számottevően, 63 ezerhez közelít.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.