Elbontják az Olt-pallót

2008. november 21., péntek, Közélet
Az immár néhány éve életveszélyessé vált Olt-palló elbontásáról döntött a városvezetés — közölte Sepsiszentgyörgy polgármestere.

Elmondta, az átjáró tulajdonosa (a vashidat egykor a gépgyár építette, annak magánosítása után pedig a létesítmény is magántulajdonba került) többszöri felszólítás után sem mutatott hajlandóságot a palló megjavítására, s bár megtiltották rajta a közlekedést, mikor néhány évvel ezelőtt a folyó alámosta pilléreit, mégis sokan használják. Télidőben pedig sokszorosan balesetveszélyessé válhat, így az emberélet biztonságáért a vasszerkezet levágása mellett döntöttek. Míg megépül a tervezett második Olt-híd, próbálnak más megoldást találni a gyárnegyedbe járók útjának lerövidítésére. (vop)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 758
szavazógép
2008-11-21: Közélet - x:

A harmadik villanyrendőr

Ígéretéhez híven a város polgármestere még idén felszerelteti Sepsiszentgyörgyön a harmadik villanyrendőrt. Az Olt utca—Grigore Bălan út kereszteződésében egy marosvásárhelyi cég végzi el a munkálatot, s mert a jövőre tervezett nagy forgalmi átszervezés után az Olt utcát egyirányúsítja az önkormányzat, a lámpákat működtető rendszer elkészítését úgy kérik, a forgalmi rend változása után ne kelljen különösebb szereléseket végezni. (vop)
2008-11-21: Nyílttér - x:

Az utca hangja

N. N., Sepsiszentgyörgy. Olvasom a Háromszékben, hogy a volt képviselői irodavezető, Papp Attila az RMDSZ egyik szenátorjelöltje (Brăila megyében). Volt neki egy vállalkozása, egy kis üzlete is, ahol én is dolgoztam egy évig. Azért vett fel, mert az állam egyévi minimálbérrel támogatta a 45 éven felüli munkanélküliek alkalmazását, azzal a feltétellel, hogy a munkaszerződést két évig nem szabad felbontani.