Amerikai visszalépésMég ­várhatnak

2008. november 27., csütörtök, Világfigyelő

Ukrajna és Grúzia valószínűleg még évekig nem fog NATO-csatlakozási meghívót kapni ― jelentette ki Daniel Fried amerikai külügyi államtitkár-helyettes, az európai és eurázsiai ügyeket igazgató osztály vezetője, aki szerint ezen előrejelzés ellen a szóban forgó két ország sem tiltakozna.

Fried arról beszélt újságíróknak, hogy nem kellene nagy vitát folytatni a jövő heti brüsszeli külügyminiszteri értekezleten, amelyen áttekintik az ukrán és grúz NATO-csatlakozás ügyét. Fried véleménye visszalépésnek tűnik Washington korábbi álláspontjához ké­pest, hiszen a Bush-kormány korábban hangosan támogatta Ukrajna és Grúzia NATO-csatlakozási törekvéseit.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás második fordulójában?









eredmények
szavazatok száma 931
szavazógép
2008-11-27: Világfigyelő - x:

A kormány nem támogatja az MKP javaslatát (Tankönyvügy Szlovákiában)

A szlovák kormány nem támogatja a Magyar Koalíció Pártjának javaslatát az oktatási törvény módosítására ― közölték a kabinet tegnapi ülése után Pozsonyban. Az MKP két képviselője ― Berényi József és Szigeti László ― által előterjesztett javaslat a földrajzi nevek használatát érintette a nemzeti kisebbségek számára készített tankönyvekben.
2008-11-27: Világfigyelő - Szekeres Attila:

Röviden

Nem ütközik a belső jogrendbe
A lisszaboni szerződés nem ellentétes a cseh alkotmánnyal ― erre a következtetésre jutott a cseh alkotmánybíróság, amely tegnap Brünnben kihirdette álláspontját. A kérdés megvitatását a kormányzó Polgári Demokratikus Párt szenátori csoportja kérte a testülettől, élvezve Václav Klaus államfő támogatását. A cseh köztársasági elnök, aki részt vett a testület ülésén, nyíltan felszólította az alkotmánybíróságot: mondja ki, hogy a lisszaboni szerződés ellentétes a cseh jogrenddel. Klaus az alkotmánybírósági álláspont kihirdetésén már nem jelent meg. Az alkotmánybíróság döntése a gyakorlatban azt jelenti, hogy Csehországban folytatódhat a lisszaboni szerződés ratifikációs folyamata.