Labdarúgás, Bajnokok LigájaTorinóban jutott tovább a Villarreal

2022. március 18., péntek, Sport

A Villarreal meglepetésre 3–0-ra diadalmaskodott a Juventus vendégeként, míg a címvédő Chelsea 2–1-re győzött a Lille otthonában a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben, így a spanyol és az angol csapat lépett tovább. Rajtuk kívül a legjobb nyolc között a Manchester City, a Liverpool FC, a Real Madrid, az Atlético Madrid, a Bayern München és a Benfica küzdhet az elődöntőbe jutásért. A BL-ben 19 év után először fordul elő, hogy két nemzet is három együttessel képviselteti magát a negyeddöntőben.

• Fotó: Facebook / UEFA Champions League
    Fotó: Facebook / UEFA Champions League

Az első félidőben a Juventus akarata érvényesült és több komoly gólszerzési lehetőséget is kidolgozott, de a vezetést nem tudta megszerezni Massimiliano Allegri együttese, Álvaro Morata a kapufát találta el, Dušan Vlahović közvetlen közelről nem tudott a hálóba fejelni. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a hajrában azonban összeomlott a torinói együttes. A 78. percben Daniele Rugani szabálytalanságát követően tizenegyeshez jutott a Villarreal, amelyet Gerard Moreno értékesített. Ekkor még semmi nem volt veszve az olaszok számára, de a 85. percben már elúszni látszott a hajó, miután Pau Torres egy szögletet követően növelte az előnyt. A hosszabbításban még egy büntetőt kapott a Villarreal, ezt a holland Arnaut Danjuma váltotta gólra, így a Juventus sorozatban harmadszor búcsúzott a BL-nyolcaddöntőben.

A franciaországi visszavágó első gólját büntetőből a Lille szerezte Burak Yilmaz révén, aki így minden idők legidősebb gólszerzője lett a tizenegyes pontról (36 évesen és 244 naposan). Az eddigi csúcstartó Didier Drogba volt, aki a Chelsea-ben szerezte azt a gólját, 36 évesen 224 naposan 2014 októberében a szlovén Maribor ellen. A házigazdáknak nem sikerült megtartaniuk az előnyt a szünetig, az amerikai Christian Pulisic még a félidő lefújása előtt egyenlített. A második játékrészben kiegyenlített játék folyt, a vendégek veszélyesebbek voltak a kapura, végül a 71. percben Cézar Azpilicueta találatával fordított a címvédő. A mérkőzésen a Chelsea vezetőedzője, Thomas Tuchel 50. alkalommal ült a kispadon Bajnokok Ligája-mérkőzésen, a Lille elleni a 32. diadala volt hét döntetlen mellett a legrangosabb sorozatban.

Eredmények, nyolcaddöntő, visszavágó: Lille–Chelsea 1–2 (gólszerzők: Yilmaz 38. – tizenegyesből, illetve Pulisic 45+3., Azpilicueta 71.) – összesítésben: 1–4, Juventus–Vil­larreal 0–3 (gólszerzők: Moreno 78. – tizenegyesből, Torres 85., Danjuma 90+1. – tizenegyesből) – összesítésben: 1–4.