KézdivásárhelyNyílik a virágvásár

2022. április 28., csütörtök, Közélet

Ma nyitják meg és szombatig tart a tavaszi virágvásár Kézdivásárhelyen. Az eseményt a kézdivásárhelyi városháza szervezi.

  • Fotó: Bartos Lóránt
    Fotó: Bartos Lóránt

Pár évvel ezelőtt egy magáncég szervezésében a Molnár Józsiás parkban tartották a virágvásárt. Objektív okok miatt a polgármesteri hivatal a külön­utasság mellett döntött, a helyszínen is változtattak, így a Gábor Áron téren kerül sor a színes forgatagra. A vásár ma reggel kilenckor nyílik és április 30-ig tart, 9 és 19 óra között lesznek látogathatók a standok. Ménessy Kinga, a polgármesteri hivatal szóvivője elmondta: tíz Hargita és Kovászna megyei kereskedő portékájából lehet válogatni, mellettük a városi kertészet is jelen lesz.

Az eseményre első alkalommal köntöst öltött az eddig fehér színű #KÉZDI térplasztika is (képünkön), virágok kerültek a betűkre. (bartos)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 748
szavazógép
2022-04-28: Közélet - :

Zenei produkciókkal erősítik a kulturális turizmust (Újból bemutatják az István, a király rockoperát)

Augusztus végén újból bemutatják Sepsiszentgyörgyön az István, a király székelyföldi nagyprodukciót, a júniusi Székely Vágtán pedig a Nemzeti Lovas Színház előadását, a Szent László, a lovagkirályt tekinthetik meg az érdeklődők. A részleteket sajtótájékoztatón ismertette kedden Antal Árpád polgármester, illetve Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke.
2022-04-28: Jegyzet - Farcádi Botond:

Sepsiszentgyörgy, a nagyváros (Kármentő)

Sokak számára öröm, büszkeség forrása az, hogy Sepsiszentgyörgy rangos kulturális és sportesemények helyszíne lett. A városnapok, a PulzArt, a Reflex színházi fesztivál, számos intézmény és rendezvény révén korábban is színvonalas művelődési események helyszíne volt városunk, az infrastruktúra fejlődésével pedig a kínálat bővült, hiszen sikerült bevonni a körforgásba a hosszú küzdelem után önkormányzati tulajdonba került, majd felújított mozit és az időközben megépült Sepsi Arénát is.