Egy hét alatt 2600 pályázat

2022. május 25., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Egy hét alatt 2607 igénylést iktattak az önkormányzatok a fejlesztési minisztériumnál arra a támogatásra, amelyből a települések fejlesztését és környezetbarát infrastruktúráját finanszírozzák –  jelentette be tegnap Cseke Attila fejlesztési miniszter.

A helyreállítási alapból rendelkezésre álló, összesen 2,7 milliárd eurós költségvetés több mint 50 százalékára érkezett igénylés a május 16-ai kiírás óta, 1,3 milliárd euróra azonban még mindig lehet pályázni. A tárcavezető emlékeztetett: a fejlesztési minisztérium ebből az összegből környezetbarát és energiatakarékos lakásokat épít fiataloknak, az egészségügyben és a tanügyben dolgozóknak, bicikliutak megépítésével bátorítja a környezetbarát kirándulásokat, és zöldebbé teszi a tömegközlekedést azáltal, hogy a települések autóparkját környezetbarát járművekre cseréli le, ehhez pedig töltőállomásokat is beszerez. A szaktárca honlapján valós időben követhető a benyújtott igénylések száma, illetve a fennmaradó összeg, amire pályázni lehet még június végéig vagy a költségkeret kimerüléséig.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 883
szavazógép
2022-05-25: Pénz, piac, vállalkozás - :

Ma még leadható az adóbevallás

Május 25-én, azaz ma jár le az egységes adóbevallás benyújtásának határideje – emlékeztet az Országos Adóhatóság (ANAF).
2022-05-25: Faluvilág - Kisgyörgy Zoltán:

Ika és Póka a regékben él

Nem kerestek rossz telephelyet azok az elődeink, akik a Bodoki-havas keleti nyúlványának előterében szálltak le a lóról. Nem egyedül jöttek, de nem is voltak sokan. A XIV. század elején már ott voltak, keresztény templomot építettek. Magasan volt a telephely, nem kellett félni az árvizektől, két patakocska szolgáltatott tiszta vizet, a közeli erdő téli tüzelővel kecsegtetett. Velük együtt vezéremberek is érkeztek: lehet, Ika, lehet, Póka, akik megtanulták, hogyan kell megülni azt a helyet, amelyet sokkal régebb már másfajta népek is magukénak mondtak.