„Szörnyű tragédia, az én gyermekem is lehetett volna, azon a környéken biciklizik ő is” – jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere az elmúlt hétvégén történt végzetes motoros baleset kapcsán.
Mint lapunkban is közöltük, vasárnap délelőtt a Vadász utca egyik útkereszteződésében egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött, melynek következtében a motorkerékpárt vezető 29 éves férfi életét vesztette. Antal Árpád kérdésre válaszolva megjegyezte: százharminccal nem közlekednek a városban, aki százharminccal megy a városban, az őrült. A helyszínen lévő útkereszteződések előtt ugyan van már két fekvőrendőr, újabbakat is el lehet helyezni, meg lehet emelni a gyalogátjárót is, ám az őrülteket így sem lehet megállítani.
Mint magyarázta, a forgalmat korlátozó intézkedések meghozatalakor a szakemberek javaslataira hallgat, csak ilyen esetekben azt is mérlegelniük kell, hogy egy-egy újabb intézkedéssel mennyi kellemetlenséget okoznak azoknak, akik rendszeresen és normálisan közlekednek egy-egy útszakaszon, és még így sem biztos, hogy megelőzhető a tragédia. Ráadásul a fekvőrendőrök kérdése is kényes, mert az ott lakókat zavarja a zaj, majdnem mindenik fekvőrendőrrel ellátott átjáró esetében van valami vita, egyesek előbb fekvőrendőrért gyűjtenek aláírásokat, mások esetenként meg azért, hogy távolítsák el azokat.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.