Börtönbüntetésre ítélték

2022. július 11., hétfő, Belföld

Korrupció miatt 6 év és 8 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte pénteken a bukaresti törvényszék az Unifarm állami vállalat volt igazgatóját.

Adrian Eugen Ionel a koronavírus-járvány miatt elrendelt szükségállapot idején egy közvetítőn keresztül 760 ezer eurót kért egy cégtől, hogy az Unifarm cserébe ennek a vállalatnak ítéljen oda egy szerződést 250 ezer védőruha és 3 millió védőmaszk beszerzéséről. Az ítélet nem jogerős.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 760
szavazógép
2022-07-11: Belföld - :

Új elnök

Cătălin Drulă nyerte a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségéért kiírt választást a szavazatok 71,3 százalékának megszerzésével.
2022-07-11: Közélet - Fekete Réka:

A sZempöl-jelenség (Tizenöt éve együtt)

Minden és semmi. Minden váratlan, de mégsem. A sZempöl ilyen. Nem lehet tudni, honnan és hová tart, mit akar elmondani vagy éppen elhallgatni, mikor és miért csap át egyik stílusból, hangulatból a másikba. A lényeg: szerethetőek, és jó buli mindig és mindenütt, ha hallhatjuk/láthatjuk őket. Ezt bizonyították pénteken este is a sepsiszentgyörgyi Szimplában, ahol több nemzedéknek nyújtottak nem mindennapi zenei élményt a megalakulásukat ünneplő tizenötödik évfordulón.