2022. szeptember 4-én, vasárnap az alsócsernátoni római katolikus templomban lépett fel az anyaországi Káplán György kiváló és ismert énekművész, aki 1992-ben megkapta a Szent László Lovagja kitüntetést, 2018-ban a Balatonalmádi Városért érdemrendet és 2022-ben a Magyar Kultúra Lovagja kitüntetést.
Káplán György énekművész ünnepélyesebbé tette az ünnepi szentmisét gyönyörű, művészi hangjával és mindent felülmúló lelkesedésével. A katolikus hívek díjazták is jelenlétükkel, hiszen tele templom várta a művész úr gyönyörű éneklését. Igazi tanúságtevő volt mindannyiunk számára. A jó Isten jutalmazza meg családjával együtt keresztény tanúságtételéért.
Az énekművész a község meghívására érkezett Csernátonba, és a VII. Székelyföldi Huszár- és Katonadal-találkozó kiemelt fellépője volt.
Kedves Tibor plébános