Az egyetemi tanévkezdés alkalmából újabb tüntetéssorozatra hívta fel az erdélyi sajtó figyelmét dr. Ádám Valerián, a Romániai Magyar Orvos- és Gyógyszerészképzésért Egyesület elnöke.
Mint közölte, az erdélyi magyar nyelvű orvosi és gyógyszerészeti egyetem visszaállításáért ma 10 és 12 óra között a brüsszeli Place du Luxembourg téren, 14.30 és 16.30 óra között pedig a brüsszeli Rond Point Robert Schuman téren tüntetnek, és mindkét helyszínen 100 méter bannert állítanak ki. „A tüntetéssorozatot EU-s tagállamokban folytatjuk mindaddig, amíg vissza nem kapjuk az egyetemünket” – áll a dokumentumban, mely egy felhívással zárul: Legyünk minél többen a tüntetésen!
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.