Ismét Háromszéken találkoznak az ország nemzeti ünnepén, december elsején a román szélsőségesek, akiket ezúttal Kézdivásárhelyre hív ünnepelni a Calea Neamului (Nemzet Útja) Egyesület. Az erre vonatkozó felhívást a szervezet Facebook-oldalán tette közzé a hét elején Mihail Târnoveanu egyesületi elnök.
„Az erdélyi, moldvai és havasalföldi románok december elsején ott fognak össze, ahol Romániának a legnehezebb: Kézdivásárhelyen! Testvérek, az ország szíve, Kovászna a románok szabadságáért kiált!” – fogalmazott közleménye nyitányaként Mihail Târnăveanul, majd leszögezte: oda mennek, ahol 2015. december elsején „házi készítésű bombákkal akartak megölni minket”, abban a térségben készülnek összegyűlni, ahol „nemzeti identitásunkat a legádázabb támadás érte”. A szervezet elnöke szerint Kézdivásárhely „az irredentizmus egyik fő központja”, és emlékeztetett: 2017-ben a szintén a Calea Neamului és az Ortodox Testvériség (Frăția Ortodoxă) által szervezett belvárosi felvonulás előtt hatalmas nyomásnak voltak kitéve, hogy ne menjenek oda december elsején. Leszögezte, nem hátrálnak meg, széles körű mozgósításra törekszenek, és mindenki segítségét kérte annak érdekében, hogy megoldják a brassói, kovásznai és bákói résztvevők szállítását, illetve biztosítsák a felvonuláshoz szükséges zászlókat, a nagy teljesítményű, professzionális hangosítást, hiszen rendezvényük ideje alatt a himnusz mellett hazafias dalok és beszédek hangzanak majd el – sorolta.
Az egyesület elnöke azt tervezi, hogy a hozzájuk csatlakozókkal részt vesznek a hivatalos, katonai-egyházi rendezvényeken, melyeket a helyi hatóságok szerveznek, majd a városközpontban megtartják saját eseményüket is. Kézdivásárhelyi látogatása megszervezése, lebonyolítása érdekében a Calea Neamului Egyesület adománygyűjtést is hirdetett.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.