Sikerült helyreállítani a nyári szárazság idején megfogyatkozott víztartalékokat, így az ország a téli időszakra elegendő vízkészlettel rendelkezik – közölte tegnap az országos vízügyi főigazgatóság (ANAR).
Nyáron Romániában 668 kisebb településen korlátozni kellett az ivóvízellátást a szárazság miatt. Országos szinten 252 – vezetékes vízhálózattal rendelkező – településen csak a nap bizonyos óráiban folyt víz a csapból, ugyanakkor további 416 – vezetékes hálózat nélküli – településen is korlátozták az ivóvízellátást. Az ANAR ismételten az ivóvíztartalékok észszerű felhasználásának szükségességére hívta fel a figyelmet.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.