Jó ütemben zajlik a nyujtódi Jakabos Ödön Általános Iskola épületének javítása és energetikai korszerűsítése: a kivitelező cég újrafödte a kúriát, jelenleg a belső terekben vakolnak.
Főjavításon esik át a Jakabos Ödön Kelet-utazóról (1940–1979) elnevezett nyujtódi iskolának otthont adó patinás épület: a 2014–2020-as Regionális Operatív Program keretében végzett teljes körű felújítás révén az ingatlan energiahatékonyságát növelik. A munkálatok összértéke több mint egymillió lej.
Bokor Tibor polgármestertől megtudtuk: a Baumeister cég végzett az épület újrafödésével, beszerelték a nyílászárókat, a régi ajtókat és ablakokat rétegzett falemezekből készült változatokra cserélték, és mivel így a téli munkafront biztosított, zajlik a belső terek vakolása.
A munkálatok során elvégzik az épület teljes hőszigetelését, alternatív energiatermelő rendszereket telepítenek (fotovoltaikus paneleket), mechanikus szellőztetőrendszert építenek ki olyan egység telepítésével, amely akár 70 százalékos belső hőmérséklet-visszanyerési kapacitással rendelkezik, és energiafogyasztás nélkül előmelegített levegőt vezet be. Ezek mellett korszerűsítik az épület világítási berendezéseit is, az égőket több fényt biztosítókra és kisebb fogyasztásúakra cserélik.
A hatékonyság növelése érdekében a tető és a padlás szigetelését is elvégezték.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.