Az izraeli hadsereg keddre virradóra is folytatta az előnyomulást Gáza városban, szemtanúk szerint keleten és délen három városnegyedben vannak összecsapások, a katonák a tüzérség és a légierő támogatásával harcolnak a Hamasz fegyveresei ellen.
Szemtanúk szerint a szóban forgó városrészekben számos épület lángokban áll, és ég egy fatelep is. Sűrű füst borította el a környéket, a városból robbanások hallatszanak. Az izraeli hadsereg egyik szóvivője megerősítette, hogy az éjszaka folyamán is folytatódtak a harcok Gáza város több negyedében, de részleteket nem közölt. Ejal Eisenberg dandártábornok ehhez annyit tett hozzá újságíróknak nyilatkozva, hogy az izraeli hadsereg nem áll, nyomul előre, és szorosabbra vonja a hurkot a város körül. Bár hivatalosan még nem jelentették be, az izraeli hadsereg már az Öntött Ólom Hadművelet harmadik, záró fázisára készül. ,,Megkezdtük a tartalékosok frontra küldését. Olyan mélyen hatolunk be, amilyen mélyen csak kell" — nyilatkozta Avi Benajahu, az izraeli véderő szóvivője.
A Hamasz küldöttsége és az egyiptomi titkosszolgálat vezetője kedden tovább egyeztetett azokról a lépésekről, amelyek elvezethetnek a tűzszünethez a Gázai övezetben. A Hamasz-delegációnak most már végleges álláspontot kellene kialakítania a Kairó által előterjesztett fegyvernyugvási javaslatról. Az al-Arabíja hírtelevízió úgy tudja, a vita elsősorban arról folyik, hogy az izraeli szárazföldi csapatoknak még a tűzszünet bejelentése előtt kell-e kivonulniuk a Gázai övezetből. Hírek szerint a gázai Hamasz-vezetés inkább hajlik a kompromisszumra, mint az iszlamista szervezet emigráns vezetése Damaszkuszban — utóbbit állítólag Szíria és Irán biztatja az ellenkezésre.
Közben az Európai Unió segélyezési ügyekért felelős biztosa, Louis Michel tegnap a La Libre Belgique című belga lapban megjelent interjúban kijelentette: Izrael nem tartja be a nemzetközi humanitárius jogot. Emlékeztetett arra, hogy olyan jogról van szó, amelyet kifejezetten háborús időkre vezettek be, és amelynek egyik alapvetése, hogy a megszálló hatalom gondoskodjék a polgári lakosság megóvásáról és ellátásáról. A belga biztos ugyanakkor utalt a Hamasz felelősségére, illetve annak szükségességére is, hogy a radikális palesztin szervezet ismerje el Izrael létjogosultságát, és számolja fel katonai szárnyát. ,,Nyilvánvaló, hogy a Hamasz, amely egy terrorista szervezet, és amely rakétalövedékekkel folyamatosan zaklatja Izraelt, olyan fokozott feszültséget teremtett, amelyre válaszolni kellett" — fogalmazott a belga biztos. Rögtön hozzáfűzte azonban, hogy a válasz ,,teljes mértékben aránytalan volt".