Véget vetni a polgármesteri önkénynek

2009. január 16., péntek, Nyílttér

Kötelességemnek tartom, hogy a Nagy István baróti polgármester és Tamás Sándor megyeitanács-elnök túlmediatizált vitáját illetően tegyek néhány pontosítást.

Annak ellenére, hogy nem csak helytelenítem, hanem egyenesen elítélem Tamás Sándor bizonyos lépéseit (lásd a Háromszék kilakoltatására tett kísérleteket), nem nyelhetem le a Nagy István indította hazugságokat sem, már csak azért sem, mert a baróti siralmas helyzet tisztázása elől ezek mögé húzódik be, ahelyett hogy elismerje: saját üzleteinek a vezetése felemészti minden idejét és energiáját, így csak hiányosan láthatja el városatyai tisztségét. Telekürtölte a sajtót, hogy a baróti gazdasági helyzet azért annyira sötét, mert a megyei hatóságok nem támogatják az ő projektjeit, de mint helybeli tanácstag bizonyosra mondhatom, hogy ez a helyzet nagyrészt az ő hozzá nem értésének köszönhető, amit egyébként az ellenőrző szervek által kirótt büntetések is igazolnak. Ilyen megközelítésből a példák sora végeérhetetlen (a szerződések be nem tartása, a városi közüzemeknek, a Baróti Szabó Dávid-iskola campusának, a bardoci ivóvízhálózatnak a zavaros helyzete), és ezeknek csak az lehetett a vége, a célja, hogy a helyi költségvetésben mérhetetlen üregek keletkezzenek. Így már érthető, hogy mire kellenek a költségvetési kiegészítések: a lyukak betömésére. Hogy legyen hab is a tortán, a bardoci zavaros helyzet a prefektúra elé került, noha Nagy István egy tollvonással megoldhatta volna. Tudom, hogy Tamás Sándor már nyilvánosan állást foglalt az ügyben, mégis arra kérném a megyei elöljáróságot, hogy ismételten és határozottan lépjen fel, használja a rendelkezésére álló adminisztratív eszközöket, és egyszer s mindenkorra zárja le ezt az ügyet Nagy Istvánnal. Lehet, hogy ezáltal talpra állítja majd a barótiakat is. Nem titok, hogy mi ketten, Nagy Istvánnal nem szeretjük egymást, de talán azt is kellene tudniuk azoknak, akikre ez tartozik, hogy a tanácsban már az MPP—SZNT tagok sem támogatják a döntéshozatalban.

Csíki Béla önkormányzati tanácstag,

a baróti MPP elnöke

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás második fordulójában?









eredmények
szavazatok száma 529
szavazógép
2009-01-16: Nyílttér - x:

Az utca hangja

BOGYÓ IMRE, Sepsiszentgyörgy. Ártatlanokat vádol az RMDSZ a választási eredményekért. Nem vagyok a szerkesztőség védnöke, mivel több írásomat sem közölte, és éppen azokat, amelyekben a területi RMDSZ-elnököt, volt polgármestert bíráltam — tehát a lap az RMDSZ-t védte, és most cserébe kilakoltatással fenyegetik, amiért úgy-ahogy megpróbálja a valóság közvetítését. Az RMDSZ-vezetők, akiknek a magyarságot kellene védeniük minden támadástól, minden jót megígérnek, és megválasztásuk után már csak azok elnyomásán és kiebrudalásán dolgoznak, akik nem úgy járják a táncot, ahogy ők szeretnék. Se látnak, se hallanak. Ne mást hibáztassanak azért, hogy nem tartották be ígéreteiket! Amikor ― még az új kormány alakítása előtt ― Markó Béla azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ csak egyenlő partnerként venne részt a kormányban, és felsorolta a feltételeit, az autonómia nem volt köztük: ez csak választási maszlag volt?
2009-01-16: Nyílttér - x:

A strasbourgi jogorvoslatokról - Fórika Zsolt

A Háromszék hosszú évek óta rendszeresen foglalkozik a romániai ingatlan-visszaszolgáltatás meglehetősen zűrzavaros és sok esetben méltatlanul hosszúra nyúló folyamatával, rávilágítva a román hatóságok rendszeres jogsértéseire is. Az újság hasábjain gyakran esett már szó a nemzetközi — különösen a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága előtti — jogérvényesítéssel kapcsolatos kérdésekről.