Nem teljes gőzzel, de dolgoznak a kézdivásárhelyi járóbeteg-rendelő építésén. Az eredeti költségek nagyon megemelkedtek, emellett a helyzetet az is bonyolítja, hogy a kormány nem fizeti, inkább csak fizetgeti a költségeket.
Kézdivásárhely több olyan pályázatot nyert, amelyek megvalósítása folyamatban van, ilyen egyebek mellett a Székely Katonanevelde felújítása, az ún. DAC-tó szabadidőközponttá alakítása és a járóbeteg-rendelő bővítése, illetve felszerelése.
Ezek a tételek több millió euróra rúgnak. Látványos beruházás mindegyik, azonban van egy hátulütője is a dolognak: az infláció, a folyamatos drágulás, a munkaerő egyre növekvő költsége miatt az önrész jelentősen megemelkedett. A járóbeteg-rendelő esetében például egészen elképesztő módon: Bokor Tibor polgármesterre kétszer rákérdeztünk, hogy nyelvbotlásról van-e szó, amikor a költségmutatókat ismertette. „A tanács gazdasági bizottságát is tájékoztattam, hogy a járóbeteg-rendelő fejlesztésének költsége 2019. május 29-én, a szerződés aláírásának pillanatában 10 678 052 lej volt. A munkálatok zajlanak, és folyamatosan frissíteni kell ezeknek az értékét, jelen pillanatban – és ezt hangsúlyozom is – a beruházás teljes költsége 16 112 711 lejnél tart. Látható, hogy négy év alatt mekkora a különbség. Az önkormányzat önrésze csak ennél a beruházásnál szinte 5,5 millió lejjel emelkedett. Amikor aláírtuk a szerződést, az önrészünk 10 783 lej volt, most 5 418 442 lej, ez 502-szeres emelkedést jelent” – magyarázta a polgármester, aki szerint ennek tükrében nem véletlen, hogy a városnak kölcsönöket kellett felvennie. „Ide jutottunk négy év alatt, és ez csak az egyik gond. A kormány egyre lassabban fizet, inkább csak fizetget, úgy tűnik, gondok vannak, erre panaszkodik a többi polgármester kolléga is. Országos jelenségről van szó, ami a gazdaság helyzetét tükrözi” – tette hozzá Bokor Tibor.
Kézdivásárhelyen a felsoroltakon kívül még két nagyobb építkezés zajlik, az egyik a fedett uszoda, a másik pedig a Gyárak utcájában lévő bölcsőde. Ezeket az Országos Beruházási Társaság finanszírozza, nem uniós pénzekről van szó. A bölcsőde építése a végéhez közeledik, a belső tereket gipszkartonozták, meszelni kellene és a kazánházat megépíteni – tájékoztatott a polgármester. Az uszoda építése folyamatban, pár napos szünet után hétfőn a kivitelező ismét felvette a munkát.