A Háromszéki Ágyúsok több mint két hét után játszanak ismét mérkőzést, ma 18.30-tól a Brassói Corona érkezik a Deme László Műjégpályára a román bajnokságban. A narancs-kék mezesek az elmúlt időszakban az edzésekre összpontosítottak, igyekeznek kemény diónak bizonyulni a háromszoros bajnok elleni találkozón.
A Kertész Zoltán, Todor Krisztián és Bács Lóránt irányította gárda a román bajnokságban mindegyik mérkőzését elvesztette, szeptemberben négyszer játszott a Gyergyói Hoki Klub ellen. A háromszéki csapat a pontvadászatban eddig két gólt szerzett és tizenhárom találatot kapott. A Corona az elmúlt napokban az Erste Ligában három találkozót vívott hazai környezetben: csütörtökön a Budapest Jégkorong Akadémia (5–3), pénteken a DVTK Jegesmedvék (2–5) és vasárnap a listavezető Újpesti TE (1–2) ellen. Ezt megelőzően a kanadai Dave MacQueen edzette alakulat a Kontinentális Kupában szerepelt Lettországban, ahol a csoportban két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végzett, így nem jutott tovább.
„Immár több mint két hét telt el az utolsó mérkőzésünk óta, akkor remek csapatteljesítménynek köszönhetően győztünk a Galaci CSM ellen. Egy rövidebb pihenő után együttesünk újra nekilátott a kemény munkának és gőzerővel készült az előttünk álló újabb kihívásra, ugyanis a Brassó érkezik hozzánk. Ebben az idényben először találkozunk velük, viszont az eddigi meccseik alapján tudjuk, nagy játékerőt képviselnek, tisztában vagyunk vele, hogy tapasztalt játékosok alkotják a keretüket. Bízunk benne, hogy sikerül folytatnunk azt a teljesítményt, amit az utolsó találkozónkon nyújtottunk, és meg tudjuk nehezíteni az ellenfelünk dolgát” – mondta Bács Lóránt kapusedző. (miska)