Taroltak a szentgyörgyi diákok

2009. január 24., szombat, Közélet

Győztesen tértek haza a sepsiszentgyörgyi diákok a ferencvárosi szavalóversenyről. Márton-Simon Anna és Kali Ágnes egyaránt első helyezést ért el a magyar kultúra napja tiszteletére rendezett megmérettetésen.

Sepsiszentgyörgy testvérvárosa évek óta megrendezi január 22-én a szavalóversenyt, és több esztendeje vendégül látják a sepsiszentgyörgyi tanulókat is. Idén a Székely Mikó Kollégium VIII. A osztályos tanulója, Márton-Simon Anna (felkészítőtanára: Bodó Anna) és a Váradi József Általános Iskola VI. D osztályos diákja, Kali Ágnes (Domokos Judit tanítványa) vehetett részt a Radnóti Miklós születésének 100. évfordulója előtt tisztelgő versenyen. Mindketten legjobbnak bizonyultak saját korosztályukban. (-kas)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 729
szavazógép
2009-01-24: Közélet - x:

Egy ünnepi koncertre — Magyari Lajos

Sokéves hagyomány immár, hogy Sepsiszentgyörgyön a magyar kultúra napját (a Himnusz születésének ünnepét) a rétyi Kováts András fúvószenekar köszönti ünnepi hangversenyével, megidézve a nagy mű, a nemzet imájának szellemiségét, s a zene nyelvén újrafogalmazva évről évre a megmaradásunkba vetet hitet, ragaszkodásunkat valós kilétünkhöz, kutatván jövőnk kilátásait.
2009-01-24: Közélet - x:

Mecénás-bérlet a Reflexre

A március 17—29. között sorra kerülő Reflex Nemzetközi Színházi Biennálé vitathatatlanul a régió legfontosabb idei színházi eseménye lesz, szervezéséhez jelentősen hozzájárult Sepsiszentgyörgy és Háromszék önkormányzata, ám egy ilyen horderejű rendezvény megvalósításához a szervezőknek további támogatásra van szükségük.