A rendszeres fogászati állapotfelmérés fontossága /X/

2024. február 22., csütörtök, Életmód

A legtöbb ember csak akkor jelentkezik be fogorvoshoz, amikor már igazán nagy a baj, és a fájdalom szinte elviselhetetlen. A rendszeres kivizsgálásnak köszönhetően kevésbé kell attól tartani, hogy különféle fogászati panaszok alakuljanak ki. Éppen ezért érdemes úrrá lennünk a félelmünkön.

A MesterDent Fogászati Rendelőben az állapotfelmérés rendkívül alaposan zajlik. A rendelő minden szükséges eszközzel felszerelt annak érdekében, hogy a páciensek a legmagasabb minőségű kiszolgálásban részesüljenek. A hatékony diagnosztikát olyan gépek is segítik, mint a kis röntgen vagy a fogászati CBCT.

Miért van szükség alapos állapotfelmérésre?

A sikeres fogászati kezelés nem valósulhat meg a pontos diagnózis nélkül. Ehhez mindenképp egy alapos vizsgálatra van szükség, így első alkalommal egy általános konzultációra kerül sor, majd egy átfogó szájvizsgálatot követően a kezelési terv is elkészül. 

Természetesen a felmerülő kérdéseket is megválaszolja a fogorvos, így a páciens nem marad kétségek között. Az alapos állapotfelmérésnek köszönhetően a fogorvos teljes képet kap a fogak állapotáról, és megállapítja, hogy milyen kezelésekre lehet szükség.

A fogorvosi állapotfelmérés menete

Amikor a páciens megérkezik a fogászatra, az első lépés az adatfelvételi, kórtörténeti lap kitöltése, mely a személyes adatokra, valamint néhány egészségi állapottal kapcsolatos dologra kérdez rá.

Ha indokolt, akkor a szakemberek röntgenfelvételt is készítenek a páciens fogairól. Miután az orvos a páciens társaságában átnézi a kitöltött anamnézis lapot, megbeszélik a panaszokat, valamint a kezeléssel kapcsolatos tudnivalókat. Az állapotfelmérés a rákszűrést is tartalmazza.

A kezelőorvos és az asszisztens minden fontos információt rögzít a fogak aktuális állapotáról. Ekkor sok-sok ismeretlen latin szó elhangzik, de nem kell megijedni, az orvos mindent alaposan el fog magyarázni. A kiindulási állapotról fotódokumentáció is készül. Az alapos állapotfelmérésnek köszönhetően személyre szabott kezelési terv készül, melyet, ha elfogad a páciens, akkor időpontot egyeztetésre kerül sor.

Hogyan tud a páciens felkészülni a vizsgálatra?

A legfontosabb és leghasznosabb tanács talán az, hogy nem szabad izgulni. A kezelések során az orvos a teljes fájdalommentességre és a barátságos, kellemes légkör megteremtésére törekszik, hogy a páciens minél inkább el tudjon lazulni. 

Első alkalommal semmiféle komolyabb kezelés nem történik, általában csak állapotfelmérés zajlik. Éppen ezért nincs ok az aggodalomra. A fogorvosnak nagy segítséget jelent, ha a korábbi leleteket és röntgenképeket magával viszi a páciens. A kezelésre jobb, ha smink és ékszerek viselése nélkül érkezünk. (X)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 254
szavazógép
2024-02-23: Sport - :

Kettős vereséggel búcsúzott a Ferencváros (Labdarúgás)

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott a görög Olimpiakosz ellen a Konferencia Liga nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcában, mivel csütörtökön a hazai visszavágón ugyanúgy 1–0-ra kikapott, mint Pireuszban.
2024-02-26: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

Zene
A TIBERIUS VONÓSNÉGYES SZÜLETÉSNAPI KONCERTJE.
Ma 19 órától Sepsiszent­györgyön az Árkosi Kulturális Központ kocerttermébe kamarazene-hangversenyre várja a közönséget a 30. születésnapját ünneplő marosvásárhelyi Tiberius vonósnégyes: Molnár Tibor (I. hegedű), Lokodi Károly (II. hegedű), Molnár József (brácsa), Zágoni Előd (cselló). Egy jegy ára 20 lej.