Háromszéki áldozata van annak a súlyos közúti balesetnek, amely kedden délután történt a 2-es országúton, a Buzău megyei Limpeziş településen.
Egy 48 éves Giurgiu megyei férfi által vezetett kamion rádőlt a szintén 48 éves háromszéki férfi által vezetett, szemből közlekedő furgonra, teljesen összelapítva azt. Az áldozat elhunyt, feszítővágóval kellett kivenni a roncsok közül. A kamionsofőr megsérült, kórházba szállították ellátásra. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölésért vizsgálati iratcsomót nyitottak. Nemrég még két háromszéki áldozattal járó baleset történt. Pénteken a Szeben megyei Felek közelében az 1-es országúton egy kamion átment egy kiskocsin, melyben két erdővidéki férfi utazott, mindketten szörnyethaltak, hátrahagyva két, illetve három árvát. Az a kamion a mélyben kötött ki, vezetője is elhunyt. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.