Pályázhassanak a székelyföldiek is

2024. május 2., csütörtök, Belföld

A székelyföldi közbirtokosságok számára is lehetővé kell tenni az uniós vagy állami támogatási rendszerben való pályázást, székelyföldi „specifikumként” ugyanis nem szerepelnek mindig az erre jogosultak körében – nyilatkozta Bíró Barna Botond, az RMDSZ Hargita megyei tanácselnök-jelöltje.

  • Fotó: Facebook / Bíró Barna Botond
    Fotó: Facebook / Bíró Barna Botond

Az udvarhelyszéki politikus kedden a Hargita megyei Fenyéden vett részt gazdafórumon, ahol arra keresték a választ, hogy a XXI. század technológiáját hogyan lehet alkalmazni az agrárium, az erdőgazdálkodás területén. „Itt arra gondolunk, hogy akár a drónos rendszerekkel hogyan tudják figyelemmel követni az erdőben történteket, vagy hogyan tudnak különböző méréseket eszközölni ezekkel az elektronikus rendszerekkel” – mondta a politikus.

Hozzátette: a találkozón a Tánczos Barna minisztersége idején kialakított Sumal 2.0 rendszerről is szó esett, mellyel a fa útját követik digitálisan az erdőből a feldolgozóüzemig.

Aláhúzta: az új erdészeti törvénytervezet is téma volt, mely jelenlegi formájában nem az erdőtulajdonosoknak, erdészeteknek, magánerdészeteknek kedvez, ezért úgy kell azt módosítani, hogy azok érdekét, álláspontját is figyelembe vegye, akik az erdőben dolgoznak és az erdőkre vigyáznak – mondta a politikus.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint az elmúlt években ki volt Románia legjobb miniszterelnöke?
















eredmények
szavazatok száma 939
szavazógép
2024-05-02: Belföld - :

Ciolacu: Megelőztük Magyarországot

Marcel Ciolacu miniszterelnök május elseje alkalmából köszönetet mondott azoknak, akik megszakítás nélkül dolgoznak az alapvető szolgáltatások biztosításáért, akár az állami, akár a magánszektorban.
2024-05-02: Belföld - :

Elkezdték a pénznyerő gépek kitiltását

Elkezdte a kormány a pénznyerő gépeket a kisebb településekről kitiltó törvény alkalmazását – jelentette ki a keddi kormányülés elején a miniszterelnök.